انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 9 بهمن ماه 1400  -  Saturday, January 29, 2022

اخبار انجمن

راه‌اندازی سامانه IRC و صدور پروانه مواد غذایی ظرف چند دقیقهبا راه اندازی سامانه صدور مجوز پروانه های ساخت تولید محصولات غذایی، صدور مجوزهای تولید از چند ماه به چند دقیقه کاهش یافت.
ایران و روسیه روی ریل توسعه همکاری در حوزه کشاورزیدر حالی که کشور در فضای انتخاباتی ریاست جمهوری بسر می برد هیاتی از وزارت جهادکشاورزی به سرپرستی کاظم خاوازی به مسکو سفر کرد تا به توسعه همکاری ها با روسیه در زمینه های کشت و زرع، آبزی پروری، دامپروری و چالش‌های موجود کشاورزی میان دو کشور بپردازد سفری که به گفته این هیات پربار بود.
معاون قضایی دادستان کل کشور در بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر:همه وظیفه داریم که سرمایه گذاران پرتوان، تلاشگر و قانومند کشور را حمایت کنیممعاون قضایی دادستان کل کشور در جریان بازدید از گروه صنعتی و پژوهشی زر اظهار داشت: اقداماتی که در پالایشگاه غلات و دیگر سایت های تولیدی و بنادر خشک این مجموعه دیدم بسیار ارزشمند است و مهندسان و نخبگان ایرانی که چنین کارهای عظیمی انجام می دهند سبب افتخار هستند.
ابوالحسن خلیلی در دیدار فعالان اقتصادی با رییس جمهور:تامین کالاهای اساسی کشور نیازمند ثبات و مدیریت واحد استمواد غذایی> اقتصادغذا - ابوالحسن خلیلی در نشست فعالان اقتصادی با رئیس‌جمهوری با تشریح وضع موجودی کالاهای اساسی، نقطه نظرات کارشناسی خود برای بهبود فرایند ها و همچنین اتخاذ سیاست های مناسب خصوصا در 100 روز آینده را بیان کرد
واگذاری ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی به بخش خصوصی تصویب شدهیئت وزیران مصوب کرد که ۳ مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی با حفظ وظایف حاکمیتی، به بخش خصوصی و تشکل‌ها واگذار شود.
فسادآفرینی قیمت دو نرخی شکر در بازارمواد غذایی> رئیس اتحادیه بنکداران اهواز با اشاره به دو نرخی بودن قیمت شکر در بازار گفت: شکر صنف و صنعت و شکر مصرف خانوار، به واسطه چرخه‌ای که در بازار وجود دارد در نهایت همگی به مصرف خانوارها منتهی می‌شوند پس بهتر است که شکر از حالت دو نرخی خارج شود تا شرایط سوءاستفاده از این کالا در بازار از بین برود.
اولتیماتوم مجلس به وزیر جهاد کشاورزیکشاورزی> رئیس کمیسیون کشاورزی با تأکید بر اینکه شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک بایدهفته آینده قیمت خرید تضمینی گندم را تعیین و اعلام کند، گفت:در غیر این صورت،موضوع را به قوه قضائیه ارجاع می دهیم.
درخواست اتاق بازرگانی از رئیس جمهور برای حذف ارز دولتی دارو و کالاهای اساسیرئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: فعالان بخشی خصوصی در دیدار با رئیس جمهور خواستند که در جهت تسریع واردات دارو و کالاهای اساسی ارز 4200 تومانی این کالاها حذف و یارانه ریالی از مسیر دیگری به مردم پرداخت شود.
فصل جدید همکاری بین سازمان استاندارد و غذا و دارو آغاز شدبه استناد تبصره ذیل بند ۱۶ ماده ۷ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد و به منظور حذف موازی کاری و رفع موانع نشست مشترکی بین سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان غذا و دارو در سازمان استاندارد تشکیل شد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد