انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 29 مرداد ماه 1397  -  Monday, August 20, 2018

اخبار انجمن

80 درصد روغن خام کشور وارداتی است/ اعمال تمام کنترل های لازم برروی محصولات تراریختهمدیر کل فرآورده های غذایی، آشامیدنی گفت: 80 تا 95 درصد سویا و کلزا در تجارت بین المللی تراریخته است، خاطرنشان کرد: 80 درصد روغن خام کشور وارداتی است ، بنابراین باید روغن سویا و کلزای 80 تا 95 درصدی محصولات تراریخته که در دنیا عرضه می شود نیاز خود را تامین کنیم
سازمان غذا و دارو پیگیر مشکلات صنایع غذاییمدیرکل فراورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو نسبت به پیگیری دغدغه‌های صنایع غذایی در این سازمان قول مساعد داد.وحید مفید در جریان بازدید از صنایع غذایی، گفت: کارخانه‌هایی که از آن‌ها بازدید شد، جزء صنایع غذایی موفق کشور هستند که مشکلات و چالش‌های آن‌ها در روند بازدید بررسی شد.
تغییر استاندارد تولید آبلیمو/ تخلفات کنترل می‌شوندرئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: در حوزه مواد غذایی مانند کمپوت‌ها، کنسرو‌ها و موادی همانند آبلیمو تحت پوشش استاندارد اجباری هستند و بر روی آن‌ها دقت‌های ویژه‌ای صورت می‌گیرد، طی یکی دوسال اخیر طرح تحقیقاتی گسترده‌ای بر روی آبلیمو‌ها صورت گرفته است که منجر به تغییر استاندارد آبلیمو شده است که در حال بررسی است.
کانون انجمن های صنایع غذایی ایران به عنوان تشکل بالادستی برتر انتخاب شدکانون انجمن های صنایع غذایی ایران به عنوان تشکل بالادستی برتر در رتبه بندی تشکل های اقتصادی در نخستین همایش ملی تشکل های اتاق ایران برگزیده و تقدیر شد.نتایج این رتبه بندی که از چندی پیش در دستور کار اتاق بازرگانی ایران قرار گرفته است، روز گذشته و در جریان همایش ملی تشکل های اقتصادی که به مناسب روز ملی تشکل ها در اتاق ایران برگزار شد، اعلام شد و از پیشکسوتان و تشکل های اقتصادی برتر تقدیر به عمل آمد.
افزون بر 37 هزار کیلوگرم مواد غذایی فاسد در گیلان معدوم شداین میزان مواد غذایی در سه ماه ابتدای سال جاری با بازرسی های انجام شده از سوی بازرسان بهداشت محیط مراکز بهداشت شهرستان های استان گیلان کشف و معدوم شده است. وی افزود: در این مدت؛ 70 هزار و 58 مورد بازدید از مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی، اماکن عمومی و بین راهی و چهار هزار و 274 مورد نمونه برداری از مواد غذایی انجام گرفته است.
حمید اشتری معاون توسعه مدیریت، امور حقوقی و مجلس شدبا ابلاغی از سوی نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، حمید اشتری به عنوان معاون توسعه مدیریت، امور حقوقی و مجلس سازمان ملی استاندارد ایران منصوب شد.
وزارت بهداشت درباره ممنوعیت تبلیغ برخی اقلام مواد غذایی سخت‌گیری کرده استکاوه زرگران در مورد ممنوعیت تبلیغ برخی مواد غذایی از سوی وزیر بهداشت، گفت: براساس بندی از از ماده 37 قانون برنامه پنجم، تفسیر کالاهای آسیب‌رسان سلامت در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و وزارت بهداشت هم آن را در اختیار معاون سلامت این وزارتخانه قرار داد.
معرفی بسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران از تولید و تجارتبسته حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران از تولید و تسهیل تجارت در سال حمایت از کالای ایرانی در زمینه صادرات و واردات معرفی شد.این بسته که در 16 بند تدوین شده است به شرح زیر می باشد: 1-تشویق و اجرای فرآیند ثبت کالا برای واردات کالاهایی که مشمول استاندارد اجباری می باشند، تاکید می گردد.
طرحهای حمایتی سازمان ملی استاندارد ایران از تولید و تجارتنیره پیروزبخت در نشستی خبری که امروز در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد از تدوین بسته حمایتی این سازمان برای حمایت از تولید ملی خبر داد و گفت: با اجرای این بسته هزینه های واردات مواد اولیه و کالاهای واسطه ای تولید کاهش می یابد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد