انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 8 آبان ماه 1399  -  Thursday, October 29, 2020

اخبار انجمن

بازی کثیف با نانِ مردم/ بزرگنمایی یک کمبود ناچیز تا حد یک بحران! دولت مشکلات قدیمی آرد و نان را حل کندمواد غذایی> هرچند رسانه‌های معاند خارجی در یک بازی کثیف کمبود مقطعی و محدود آرد طی دو سه هفته اخیر را تا حد یک بحران بزرگنمایی کردند و کشور هیچ کمبودی در حوزه آرد ندارد، ولی صنعت آرد و نانوایی‌های کشور مشکلاتی دارند که دولت باید برای حل آن فکر اساسی کند.
فرش قرمز وزارت صمت و گمرک برای واردات 40 واگن موزکشاورزی> در کمتر از یک ماه اخیر 40 واگن موز که ثبت سفارش آن ممنوع بوده با مجوز دستگاه‌های متولی تجارت به داخل کشور آمده است.
روغن خام گروه صنعتی بهشهر تامین شد/تولید از فردا ازسرگرفته می‌شودمدیرکل دفتر امور خدمات بازرگانی گفت: با هماهنگی صورت گرفته با شرکت بازرگانی دولتی، روغن خام مورد نیاز برای تداوم فعالیت گروه صنعتی بهشهر تامین شده و این واحد از فردا وارد مدار تولید می شود.
هزاران تن برنج در حال فاسد شدن/ اعتبار از دست رفته و سکوت مسئولانبیش از ۲۰۰ هزار تن برنج از چندین ماه پیش در گمرک و بنادر دپو شده و مجوز ترخیص ندارد؛ آن هم در شرایطی که بنابر اعلام مسئولان و صاحبان شان، این برنج ها در حال فاسد شدن هستند و با عدم پرداخت ارز به فروشنده، اعتبار بین المللی تجار زیر سوال رفته، در این بین سکوت دستگاه های مربوطه قابل تامل است.
توقیف همبرگرهای غیراستاندارد در تهرانتوقیف همبرگرهای غیراستاندارد در تهران
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام کرد: نظارت‌ها بر بازار روغن خوارکی افزایش یافت معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت اعلام کرد : بازرسی‌ها در هفته جاری بر روغن خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ، سیمان و انواع تایر متمرکز شده است.
ایران پایگاه منطقه‌ای WHO در حوزه علوم تغذیه و صنایع غذایی شدرئیس دانشکده و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور گفت: ایران پایگاه منطقه‌ای WHO در حوزه علوم تغذیه و صنایع غذایی شد.
شایع ترین مسمومیت های کشنده؛ از بوتولیسم تا بخور اکالیپتوسمسمومیت با مواد غذایی، یکی از شایع ترین مسمومیت هایی است که بعضا می تواند با مرگ و میر نیز همراه باشد.
وظایف تنظیم بازار کالاهای اساسی مجددا به وزارت جهادکشاورزی بازمی‌گرددوزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت تفاهم نامه ای در دست امضا دارند که براساس آن وظایف تنظیم بازار کالاهای اساسی مجددا به وزارت جهاد بازمی‌گردد و بخشی از مشکلات موجود مرتفع خواهد شد
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد