انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 7 خرداد ماه 1397  -  Monday, May 28, 2018

اخبار انجمن

کشف 97 قلم فراورده قاچاق، دست ساز، تقلبی و غیرمجازکشف 97 قلم فراورده قاچاق، دست ساز، تقلبی و غیرمجاز در شهرستان فردیس.در طی بازدید از یک کارگاه غیر مجاز 97 قلم فراورده دارویی، سنتی، خوراکی و بهداشتی قاچاق، دست ساز تقلبی، و فاقد مجوز از وزارت بهداشت ودرمان، کشف و ضبط گردید.
التهاب در بازار کنونی PET ناشی ازحضور دلالان و قاچاق است/ گرانی PET امروز رکورد شکست/ کارخانجات صنایع غذایی در آستانه تعطیلیدر پی ادعای برخی از صنایع غذایی مبنی بر کمبود بطری برای بسته‌بندی و عرضه محصول در بازار و همچنین افزایش قیمت این ظروف از سوی مجتمع پتروشیمی تندگویان، این شرکت اعلام کرد که دلالی در بازار و قاچاق این محصول به خارج از کشور باعث کاهش عرضه شده است.
افزایش بی رحمانه محصولات پتروشیمی تولیدکنندگان را با مشکل بسته بندی روبرو کرده استمحمد رضا مرتضوی در خصوص تخصیص ارز 4200 تومانی به واحدهای تولیدی گفت: تا به امروز تمام نیازهای شرکت‌های تولیدی کشور تامین شده است و تمام آنها بدون هیچ مشکلی با معرفی از سوی بانک مرکزی به بانک عامل، توانسته‌اند ارز 4200 تومانی را تحویل بگیرند.
واردات دانه روغنی آفتابگردان ممنوع شدوزارت صنعت، معدن و تجارت با ارسال بخشنامه‌ای اعلام کرد: به پیوست نامه وزارت جهاد کشاورزی واردات دانه روغنی آفتاب‌گردان (تا اطلاع ثانوی) ممنوع است.
توزیع نمک غیر استاندارد با نام مبتکر بانی در قممنصور فرزانه، مدیر کل استاندارد استان قم گفت : واحد تولیدی مبتکر بانی فاقد مجوز استاندارد است. وی افزود : نمک تصفیه بسته بندی شده مشمول مقررات استاندارد اجباری و تولید وعرضه آن نیازمند دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد است .
سه انتصاب جدید در سازمان ملی استاندارد ایرانصبح امروز و با حضور رییس سازمان ملی استاندارد ایران،مدیران کل دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، دفتر ارزیابی کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی و توسعه منابع انسانی و امور پشتیبانی معرفی شدند.
بی کیفیت خواندن کالای ایرانی، حرف صحیحی نیست سید محمدرضا مرتضوی با تشکر از درایت رهبر معظم انقلاب در انتخاب شعار سال و حمایت از کالای ایرانی گفت: رهبر انقلاب بزرگترین لطف را به تولید کننده داشتند .دبیرکل خانه صنعت و معدن و تجارت ایران ادامه داد: بی کیفیت خواندن کالای ایرانی، حرف صحیحی نیست. فرش، فولاد، پسته، زعفران، لبنیات و شیرینی ایرانی قابل رقابت با دنیاست. موسسه استاندارد هم در صیانت از کیفیت سختگیری زیادی دارد و همین منجر به کیفیت بالای کالا شده است.
مشاور و حامی تولیدکنندگان هستیمنیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در هم اندیشی حمایت از کالای ایرانی و در جمع تولیدکنندگان برجسته کشور گفت: سازمان ملی استاندارد در سال حمایت از کالای ایرانی حامی و مشاور تولیدکنندگان خواهد بود.
ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو طی اطلاعیه ای با عنوان پیشگیری از مسمومیت با قارچهای سمی، گونه قارچی Amanita virosa را عامل مسمومیت های اخیر معرفی کرد.ا توجه به علایم گزارش شده، قارچ عامل مسمومیت هموطنانمان از جنس و گونه Amanita virosa می باشد که تا حدودی به قارچهای خوراکی شباهت داشته و می تواند در کنار آنها در محل رویش وجود داشته باشد." همچنین در ادامه این اطلاعیه
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد