انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 26 آذر ماه 1397  -  Monday, December 17, 2018

اخبار انجمن

تفویض ثبت سفارش واردات به استان هابه نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، رضا رحمانی در گردهمایی روسای سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استانهای کشور اعلام کرد: از امروز ثبت سفارش ها به روسای سازمانهای صنعت،‌ معدن و تجارت استانی تفویض اختیار می شود و هر واحد تولیدی باید به استان مربوط مراجعه کند و تنها اعداد واقعی مورد نیاز واحدهای تولیدی برای تامین مواد اولیه باید تایید شوند.
بزرگ‌ترین تهدید امنیت غذایی در کشور چیست؟عضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران با تاکید بر هشدار نسبت به اینکه ضایعات و اتلاف مواد غذایی و برخی الگوهای غذایی، کمبود منابع آبی کشور را تشدید می‌کند، گفت: این مسئله ضمن تهدید جدی امنیت غذایی، کشور را بیشتر خشک کرده و تبعات جبران‌ناپذیر اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد.
کشف مواد غذایی غیرقابل مصرف در گرمسارسعید دهقانی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان گرمسار گفت: در بازدید های دوره ای بازرسان نظارت بهداشتی فرآورده های خام دامی از یکی از مراکز طبخ و عرضه غذا در گرمسار بیش از 400کیلوگرم گوشت قرمز، گوشت مرغ و آلایش های خوراکی غیرقابل مصرف کشف شد.
اجازه واردات کالاهای غیراستاندارد را نمی‌دهیمنیره پیروزبخت در حاشیه نشست ۱۶۷۰ اجلاسیه خوراک و فرآورده‌های کشاورزی که با حضور مهدی حجتی وزیر جهاد کشاورزی در محل سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد، اظهار کرد: دو سال قبل تفاهمنامه‌ای مدنظر قرار گرفت تا تدوین استانداردها و نظارت بر اجرای استانداردهای تدوین شده در خصوص محصولات کشاورزی اساسی بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.
ایران رتبه اول محصولات کشاورزی در آسیا/ سطح زیرکشت محصولات ارگانیک ۴۳ هزار هکتار استرضا نورانی رئیس انجمن ارگانیک ایران در یازدهمین جشنواره محصولات ارگانیک تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه سازمان تعاونی روستایی در مسیر توسعه تولید و مصرف محصولات ارگانیک می‌توانند نقش ویژه‌ای داشته باشند، اظهار کرد: در گذشته با کمک سازمان تعاون روستایی تعاونی ارگانیک زیستی ایران را به ثبت رسانده‌ایم اما هنوز رسانه‌ای نشده است.
اتلاف مواد غذایی بزرگ‌ترین تهدید امنیت غذایی در کشورعضو هیات مدیره انجمن تغذیه ایران با تاکید بر هشدار نسبت به اینکه ضایعات و اتلاف مواد غذایی و برخی الگوهای غذایی، کمبود منابع آبی کشور را تشدید می‌کند، گفت: این مسئله ضمن تهدید جدی امنیت غذایی، کشور را بیشتر خشک کرده و تبعات جبران‌ناپذیر اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد.
معدوم سازی مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در کازروندو هزار کیلوگرم انواع مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در شهرستان کازرون معدوم شد.کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید پیرویان گفت: با اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل، دو تن مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیر مجاز از سوی کارشناسان بهداشت محیط این شبکه، کشف و ضبط شد.
صادرات کالاهای اساسی از مرز مهران ممنوع استمدیرکل گمرک استان ایلام گفت: صادرات کالاهای اساسی و اقلام ضروری که مستقیم با سفره مردم مرتبط است از مرز بین المللی مهران ممنوع است.روح الله نظری روز شنبه افزود: این ممنوعیت شامل کالاهای اساسی از جمله برنج، گوشت، مرغ، قند و شکر و دیگر کالاهای ضروری که مستقیم با سفره و معیشت مردم مرتبط است، می شود.
سلامت مردم در گرو تامین مواد غذایی با کیفیت استعباس رضایی روز پنجشنبه در شصت و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: استانداری به عنوان هماهنگ کننده و ناظر میان دستگاه های اجرایی نمی تواند نسبت به مسائل و مشکلات بی تفاوت باشد. وی اظهارداشت : فرهنگ نظام جامع سلامت و سبد غذایی مصرفی خانوار یکی از مصوبات امروز این جلسه بود که بین بخش دولتی از جمله جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی و دیگر نهادها با بخش خصوصی و اصناف تعاملی انجام شد تا سلامت سبد غذایی مردم استان بیشتر فراهم شود.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد