انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 4 آذر ماه 1396  -  Saturday, November 25, 2017

اخبار انجمن

نشست مدیران کنترل کیفیت کارخانجات تولید کننده آب لیمو ترش طبیعی در دفتر انجمن صنفی آبلیمو

جلسه ای با حضور مدیران کنترل کیفیت کارخانجات تولید کننده آب لیمو ترش طبیعی در محل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیموی ایران برگزار شد که این جلسه جهت نقد و بررسی ویژگی های آب لیمو ترش طبیعی و روش های اصالت سنجی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در پایان نتایج مطلوبی در این خصوص حاصل گردید که طی صورتجلسه ای مورد تأیید اعضا قرار گرفت.

دومین معاون شریعتمداری تغییر کرد

یونس الستی با حکم محمد شریعتمداری جایگزین محمدرضا فیاض در سمت معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت شد.

اقدامات عملی در حوزه فراورده های غذایی/ نظارت بر روند اجرای صحیح مقررات

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تبریک آغاز ماه ربیع الاول به همه مسلمانان در سراسر جهان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در "سیاست های کلی سلامت"، تامین امنیت غذایی و بهره ندی عادلانه آحاد مردم از سبد غذایی سالم، مطلوب و کافی را یکی از اهداف اصلی سلامت در جمهوری اسلامی ایران برشمرد و مبنی بر آمار و مستندات حدود 80 درصد مرگ و میر در کشور ناشی از بیماری های غیرواگیر دانست.

راهکار کنترل فساد و آلودگی مواد غذایی

مهندس حسین عبدالعزیزی کارشناس بهداشت مواد غذایی در یادداشتی نوشت: اطلاع از مناسب ترین راهکار برای کنترل عوامل فساد و آلودگی می تواند موجب فراهم کردن سلامت غذا شود.

صدور پروانه استاندارد برای ۱۷ فرآورده در خراسان شمالی

به گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان خراسان شمالي: در جلسات کمیته علایم، نحوه عملکرد و کیفیت تولیدات واحدهای تولیدی مورد بررسی قرارگرفت و برای 17 فرآورده پروانه کاربرد علامت استاندارد شامل اجباری و تشویقی صادر شد.

 
  
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد