انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 26 آذر ماه 1397  -  Monday, December 17, 2018

اخبار انجمن

توضیحات سازمان غذا و دارو درمورد نیترات سیب زمینی/ شناسنامه دار شدن مزارع امکان پایش محصولات کشاورزی را فراهم می‌کند

وحید مفید درمورد نیترات سیب زمینی توضیح داد: نمونه برداری های معاونت‌های غذا و دارو بر اساس روش های علمی بوده و اگر در نمونه ای میزان نیترات حتی چند برابر باشد، نمی توانیم حکم کنیم که کل سیب زمینی های کشور این مشکل را دارد. ممکن است در برخی مناطق به نمونه هایی برخورد کنیم که میزان نیترات و نیتریت بالاتر از حد مجاز باشد، اما این موضوع به این معنا نیست که میزان باقی مانده سموم روی همه محصولات تولیدی در کشور به صورت نامتعارف بالاتر از حد مجاز باشد.

یک چهارم مواد غذایی تولیدی کشور نظارت می شود

مدیرکل امور غذایی، بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو گفت : نزدیک به 30 میلیون تن از مجموع مواد غذایی تولیدی کشور زیر پوشش شبکه های نظارتی قرار دارد.وی در زمینه واردات مواد غذایی به ویژه محصولات فراوری شده بیان کرد: بخشی از این مواد با تاسف به صورت قاچاق وارد کشور می شود که فاقد هرگونه برچسب وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هستند.

همه چیز درمورد سلامت برنج های خارجی

دکتر وحید مفید درباره وضعیت سلامت برنج‌های وارداتی، گفت: باید توجه کرد که برنج‌های وارداتی که به صورت رسمی و با مجوز وارد کشور می‌شوند، پروانه بهداشتی ورود سازمان غذا و دارو را دارند. البته قرار است یک شناسه و کد رهگیری هم بر روی بسته‌بندی آنها درج شود تا اصالت‌شان برای مصرف‌کننده احراز شود.

وزارت بهداشت: افزون بر 91 تن مواد غذایی فاسد معدوم شد

رییس سامانه بهداشت 190 اظهار کرد: همزمان با فعالیت های بازرسان بهداشت محیط در بازرسی از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، شکایت های مردمی در اولویت کار بازرسان قرار گرفته است.

در تدوین استاندارد بین المللی اصالت مواد غذایی

تدوین استاندارد بین المللی کدکس تمامیت و یکپارچگی اصالت مواد غذایی با همکاری ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا میسر شد.به گزارش دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی، کارگروه الکترونیکی کدکس مواد غذایی برای تدوین استاندارد بین المللی،

 
  
7    8    9    10    11    12    13    14    15    16   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد