انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 26 آذر ماه 1397  -  Monday, December 17, 2018

اخبار انجمن

گستره «امنیت و سلامت غذا» در چند وزارتخانه/ محصولات غذایی خانگی مورد تأیید سازمان غذا و دارو نیست

غلام رضا اصغری، با بیان اینکه، تقسیم مسئولیت‌ها در حوزه غذا بین ارگان‌های مختلف خدشه‌ای به مسئولیت‌های وزارت بهداشت در نظارت بر ایمنی غذا و محصولات غذایی وارد نمی‌کند، عنوان کرد: نظارت بر ایمنی غذا، کیفیت و سلامت محصولات غذایی بر عهده سازمان غذا و دارو بوده و در این راستا هیچ گونه مسامحه‌ای صورت نمی‌گیرد.

25درصد از غذایی که هدر می‌رود برای تامین دنیا کافیست/ موازی کاری دستگاههای اجرایی در حوزه غذا

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه هر روز 800 میلیون نفر در معرض گرسنگی قرار می گیرند، گفت: یک چهارم کل مواد غذایی که به صورت ضایعات هدر می رود برای تامین غذای کل جهان کافی است.

ضرورت تقویت تولید مواد غذایی داخلی

در مراسم روز جهانی غذا با بیان اینکه هر سال در تمام دنیا روزی را به عنوان روز جهانی غذا نامگذاری کرده‌اند که هدف اولش مقابله با گرسنگی است، گفت: یکی دیگر از اهداف این روز جلب توجه جهان به این موضوع است که عده‌ای از همنوعانمان به دلیل ضعف و گرسنگی جانشان را از دست داده

کیفیت، زیبایی و حلال‌بودن کالا از اصول اساسی اسلام در زمینهٔ استاندارد است

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به اصول و توصیه‌های اسلام در زمینهٔ استاندارد و کیفیت کالا گفت: دوام، حلال بودن کالا، زیبایی و استحکام از اصول اساسی اسلام در زمینهٔ تولید کالا است.

سازمان استاندارد وظایف مهمی بر دوش دارد

آیت الله علوی گرگانی از مراجع عظام تقلید به وظایف مهم سازمان استاندارد کشور اشاره کرد و گفت: این سازمان مسئولیت های مهمی دارد چرا که توجه به امور غذایی کشور و دقت در استاندارد بودن همه مسائل، امر مهمی است که نباید ذره ای در آن تعلل شود.

 
  
8    9    10    11    12    13    14    15    16    17   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد