انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

چهار شنبه 1 فروردين ماه 1397  -  Wednesday, March 21, 2018

اخبار انجمن

افزودن سبوس به آرد در نانوایی‌ها غیربهداشتی است

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با تاکید بر کاهش سبوس‌گیری از آرد، گفت: برخی از نانوایان سبوس فله‌ای از کارخانجات آرد خریداری می‌کنند و به آرد مصرفی اضافه می‌کنند که این کار به هیچ عنوان بهداشتی نیست؛ چرا که ممکن است به هنگام جداسازی سبوس، آلودگی‌های شیمیایی، میکروبی و قارچی برای سبوس ایجاد شود.

مصرف زیاد "قند"، سرطانزا است/غذای "پرنمک" ممنوع

مدیردفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: سرطان بعد از بیماری‌های قلبی- عروقی به عنوان مهم‌ترین عامل مرگ و میر در کشورهای دنیا و از جمله کشور ما مطرح است و طی دهه‌های آینده اولین عامل مرگ و میر بویژه در کشورهای در حال توسعه خواهد بود.

تغذیه صحیح موثر در مقابله با بیماری های فصلی

دكتر محمدكاظم زاده سرما خوردگی را یکی از رایج ترین بیماری های ویروسی برشمرد و گفت: این بیماری با سرد شدن هوا شیوع بیشتری پیدا می کند كه کودکان، خانم های باردار و سالمندان را بيشتر از ديگران تهدید می کند.

محصولات پروبیوتیک تسهیل کننده درمان اضطراب و افسردگی است

دکتر نگار مهری با اشاره به توجه ویژه به باکتری های مفید موجود در بدن به خصوص در دستگاه گوارش انسان ها در عصر حاضرگفت: فلور نرمال یا همان باکتری های مفید دستگاه گوارش موجب هضم بهتر مواد غذایی و همچنین ساخت ویتامین های حیاتی (ویتامین k ) می شود.

امحاء حدود ۶۵۰ کیلوگرم کالاهای غذایی و بهداشتی قاچاق و غیرمجاز

کالاهای غذایی، داروئی و آرایشی و بهداشتی قاچاق و غیرمجاز توقیف شده در سطح استان با همکاری معاونت غذا و دارو دانشگاه گیلان امحاء شد.

 
  
11    12    13    14    15    16    17    18    19    20   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد