انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

جمعه 4 اسفند ماه 1396  -  Friday, February 23, 2018

اخبار انجمن

باقیمانده سموم و کودهای شیمیایی در برخی محصولات کشاورزی بیشتر از حد مجاز.. !

مدیرکل نظارت بر فرآورده های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، اظهارداشت: باقی مانده سموم و کودهای شیمیایی، در برخی از محصولات کشاورزی بالاتر از حد مجاز وزارت بهداشت است.

ایران منطقه پرخطر از نظر امنیت غذایی

امسال سازمان بهداشت جهانی به دلیل اهمیت امنیت غذایی در دنیا، «امنیت غذایی از مزرعه تا سفره» را به عنوان شعار روز جهانی بهداشت انتخاب کرده است، به همین مناسبت در کشور ما نیز با اختلاف زمانی دو هفته‌ای‌ قرار است برنامه‌های‌ هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار شود که نام گذاری روزهای آن نیز حول شعار روز جهانی بهداشت است.

ماجرای واردات گوشت گاومیش هندی/ تولید خمیر مرغ بهداشتی است

دکتر خلج با اعلام اینکه انگل سالکوسیت نیز در گوشت گاومیش داخل کشور نیز وجود دارد افزود: آنچه مسلم است گوشت گاومیش در فرآورده های گوشتی مثل سوسیس و کالباس مصرف می شود و چنانچه تخلفی در این زمینه صورت گرفته باشد واردکنندگان در لیست سیاه دامپزشکی قرار می گیرند.

سلامت غذا موضوعی فرابخشی است

دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت در نشست خبری هفته سلامت که با شعار " ایمنی غذا از مزرعه تا سفره" برگزار شد، با بیان اینکه سلامت غذا موضوعی فرابخشی است، گفت: در سازمان غذا و دارو بخشی از کارها، مربوط به ایمنی و سلامت غذا است و امسال نیز در این خصوص روی دو محور متمرکز هستیم.

نارضایتی وزیر بهداشت از نظارت‌های ضعیف در حوزه غذا / عزم وزارت بهداشت بر نظارت جامع در حوزه غذا / وضعیت در حوزه دارو مناسب است

وزیر بهداشت در مراسم اهدای پنجمین جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشتی ایران گفت:امیدواریم امسال در حوزه غذا نظارت را جامع‌تر داشته باشیم چرا که بسیاری از بیماریها امروز در دنیا ناشی از مواد غذایی و آشامیدنی دارو و تجهیزات غیر استاندارد است.

 
  
197    198    199    200    201    202    203    204    205    206   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد