انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 27 دى ماه 1397  -  Thursday, January 17, 2019

اخبار انجمن

صدور 147 پروانه کاربردی علامت استاندارد در استان فارس

مدیرکل استاندارد استان فارس از صدور 147 پروانه کاربرد علامت استاندارد توسط اداره کل استاندارد فارس در سال جاری خبر داد.مرتضی رهنما، گفت: از اول سال جاری تاکنون 147 پروانه کاربردی علامت استاندارد در فارس صادر شده که واحدهای تولیدی و خدماتی استان فارس بیش از 3500 بار مورد بازرسی و ارزیابی کارشناسان اداره کل استاندارد فارس قرار گرفته.

فرآورده های حجیم شده بر پایه ذرت مطابق استاندارد است

از نظر سازمان ملی استاندارد ایران استفاده از ذرت دامی در تهیه فرآورده­های حجیم شده بر پایه بلغور و آرد غلات، دانه های حجیم شده غلات، بلغور ذرت، آرد کامل ذرت و امثال آن ممنوع است.

132هزار کیلوگرم فرآورده غیربهداشتی در استان مرکزی کشف شد

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 132 هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی غیربهداشتی از ابتدای سال جاری تا کنون در این شهرستان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

کشف 2 برند متخلف غذایی و دستور جمع‌آوری محصولات

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از کشف ۲ برند متخلف غذایی خبر داد.بازرسان واحد اطلاع‌رسانی و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی "قند آقا میر" را به دلیل جعل پروانه ساخت و آب‌نبات "lollipop" را به دلیل نداشتن پروانه ساخت معتبر، کشف و گزارش تخلف را به سازمان غذا و دارو ارائه کردند.

سازمان ملی استاندارد ایران، تنها مرجع رسمی اعطای پروانه حلال

بر اساس این گزارش، با توجه به اجرای تبصره 2 بند 1 ماده 7 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، مصوب در تاریخ 96/7/11 مجلس شورای اسلامی، سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان تنها مرجع رسمی اعطای پروانه کاربرد نشان حلال در کشور است و واحدهای تولیدی متقاضی می‌توانند طبق دستورالعمل الصاقی به شماره 134/239/د برای دریافت پروانه کاربرد نشان حلال اقدام کنند.

 
  
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد