انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 4 آذر ماه 1396  -  Saturday, November 25, 2017

اخبار انجمن

کیفیت پایین گندم مصرفی ایران/بیشترین میزان مصرف نمک ایرانیان از نان

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم برخوردار بودن گندم مصرفی کشور از ریزمغذی‌ها، گفت: عدم کیفیت کافی گندم منجر به آن می‌شود که نانوا نمک بیشتری به نان بزند تا خمیر خودش را بگیرد؛ بر همین اساس نان‌ها وقتی جویده می‌شوند، حالت لاستیکی دارند که نشان دهنده کیفیت پایین گندم مصرفی است و ما این مطالبه را از سوی وزارت جهاد کشاورزی دنبال خواهیم کرد.

یک راه حل ساده برای چند مشکل پیچیده

قائم مقام اداره کل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن برشمردن مضرات مصرف چربیهای پنهان غذایی، توجه به نشانگرهای رنگی تغذیه ای درج بر بسته بندی فراورده های غذایی را راه حل ساده برای جلوگیری از چند مشکل پیچیده سلامتی بدن عنوان کرد.

درج واژه «حلال» نشانه سلامت و امنیت مواد غذایی است

دکتر بهروز جنت در روز دوشنبه هشتم آبان 96 در همایش تخصصی منطقه‌ای حلال، اظهار کرد: صنایع غذایی ایران افتخار صنعت غذایی ایران است و در 20 سال فعالیت خودم در این حوزه، شاهد پیشرفت افتخار آمیز آن بوده‌ام.

تفاهم نامه بین سازمان ملی استاندارد ایران و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور امضا شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور، صبح امروز در سازمان ملی استاندارد ایران برای دومین بار به امضای وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد و سید هدایت حسینی، رییس انستیتو رسید.

میکروب کلستریدیم یولتولیوم در کنسرو، منجر به مرگ می شود/ در کنسرو مواد غذایی،خودسرانه عمل نکنید

رئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو گفت: رشد 100 گرم از میکروب کلستریدیم یولتولیوم در مواد غذایی کم اسید کنسرو ها، می تواند منجر به مرگ بسیاری از مردم شود.

 
  
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد