انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 7 خرداد ماه 1397  -  Monday, May 28, 2018

اخبار انجمن

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر ممنوعیت جهانیِ چربی‌های ترانس

سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) از برنامه جدیدی برای حذف چربی‌های ترانس از مواد غذایی خبر داد. اسیدهای چرب ترانس صنعتی همچون مارگارین در میان تولید کنندگان مواد غذایی شناخته شده است زیرا هم ارزان بوده و هم تاریخ انقضای طولانی‌تری دارند.هر چند طبق آمارهای سازمان جهانی بهداشت با در نظر گرفتن ارتباط آن با بیماری‌های قلبی – عروقی، چربی‌های ترانس عامل فوت سالانه بیش از ۵۰۰ هزار نفر است.

اجرای طرح نشانگر رنگی تغذیه ای برای کلیه محصولات غذایی و آشامیدنی در فسا

نشانگر رنگی بر اساس میزان چربی کل، چربی ترانس، نمک و قند به سه رنگ سبز، نارنجی و قرمز در هر سهم ماده غذایی می باشد که بر اساس میزان ترکیبات رنگ آن متفاوت است. قرمز برای میزان زیاد، نارنجی متوسط و سبز اندک است.

صنایع غذایی در ماه رمضان افزایش قیمت نخواهند داشت

دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی از ثبات قیمت محصولات صنایع غذایی در ماه رمضان خبر داد و گفت: در برخی حوزه ها که امکان تخفیف وجود داشته است صنایع غذایی محصولات خود را با تخفیف 10 تا 15 درصدی ارائه می کنند تا سفره های مردم در ماه مبارک رمضان پررنگ شود.

استاندارد ایران و قطر در مورد تفاهم نامه مشترک به توافق رسیدند

نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران که در ششمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و قطر حضور دارند درباره متن تفاهم‌نامه مشترک با استاندارد قطر به توافق رسیدند.سید جمال هادیان، مدیر کل روابط عمومی و ارتباطات بین الملل با حضور در این کمیسیون گفت: مذاکرات نمایندگان هیئت های ایرانی در حوزه های مختلف در قالب 5 کمیته از صبح امروز آغاز شده است و طبق پیش بینی انجام شده تفاهم‌نامه کمیسیون ششم روز دوشنبه 24 اردیبهشت با حضور وزرای صنعت دو کشور امضا خواهد شد.

سازمان ملی استاندارد ایران و موسسه استاندارد سریلانکا یادداشت تفاهم همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات بین­ الملل، سازمان ملی استاندارد ایران و موسسه استاندارد سریلانکا با هدف رفع موانع فنی فرا روی تجارت و توسعه همكاري ها در زمينه ­های استانداردسازی، آموزش، خدمات آزمایشگاهی و صدور گواهي مطابق اصول و ضوابط شناخته شده بين المللي یادداشت تفاهم همکاری امضاء کردند.

 
  
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد