انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

یک شنبه 29 دى ماه 1398  -  Sunday, January 19, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

اطلاعيه انجمن صنعت آبلیمو در واكنش به هجمه هاي همه جانبه به اين صنعت / دستگاه هاي نظارتي از توليدكنندگان واقعي آبليمو حمايت كنند

انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیموي ایران با صدور اطلاعيه اي اطلاعيه اي نسبت به هجمه هاي همه جانبه عليه صنعت آبليمو واكنش نشان داد.

مدیر کل فراورده های غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تشریح کرد: چگونگی توسعه شبکه نظارت

مدیر کل نظارت و ارزیابی فراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو توسعه شبکه نظارت را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های اداره کل متبوعش بر شمرد.

از آبمیوه و آبلیمو دارای نشان استاندارد استفاده کنید

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل : انواع آبمیوه و آبلیمو مشمول مقررات اجرای استاندارد های اجباری بوده و فرایند تولید وکیفیت مواد اولیه مورد مصرف در تهیه این فرآورده ها تحت نظارت سازمان ملی استاندارد ایران است.

ممنوعیت استفاده از هرگونه شیرین‌کننده مصنوعی در آبمیوه‌

اداره کل استاندارد تهران بر ممنوعیت استفاده از هرگونه شیرین‌کننده منصوعی، طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی، رنگ و نگهدارنده در آبمیوه‌ها و نکتارها تاکید کرد.

جزئیات طرح «مراقبت از بازار»/ نظارت بر سلامت محصولات غذایی

معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: البته سازمان غذا و دارو نیز ضوابط ویژه ای تعریف کرده است که بر همین اساس، ابتدا از محصولی که می خواهد وارد بازار مصرف شود، نمونه دریافت می کند و آن را مورد آزمایش قرار می دهد. پس از آن بازرسان سازمان غذا و دارو از محل تولید، بازرسی کرده و در صورت تایید نمونه، پروانه ساخت صادر شده و محصول می تواند وارد بازار شود.

 
  
438    439    440    441    442    443    444    445    446    447   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد