انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 6 اسفند ماه 1398  -  Tuesday, February 25, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

اخبار انجمن

آزاد شدن تولیدی که مصرفش ممنوع است!

در حالی که مدت زیادی از ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در سوسیس و کالباس می گذرد، خبر جدید رییس سازمان دامپزشکی مبنی بر مجاز شدن تولید خمیرمرغ تحت نظارت این سازمان، سبب شد وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد بار دیگر به این موضوع واکنش نشان دهند و بر ممنوعیت استفاده از این ماده تاکید کنند.

سازمان غذا و دارو اجازه مصرف ماده اولیه ناسالم در صنعت غذا را نمی‌دهد

مدیرکل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در پی انتقادات به واردات گوشت گاومیشگفت: سازمان غذا و دارواجازه مصرف ماده اولیه ناسالم در صنعت غذا را صادر نمی‌کند.

اسامی 9 محصول غیر مجاز در سطح عرضه

روابط عمومی سازمان غذا و دارو، اسامی برخی واحدهای تولید مواد غذایی که به دلیل جعل اسناد بهداشتی غیر مجاز شناخته شده اند را اعلام کرد.

صادرکنندگان لبنیات حاوی پالم به عراق مشخص هستند/ خشک و تر را با هم نسوزانید

مدیرعامل اتحادیه سراسری فرآورده‌های لبنی با اشاره به اینکه صادرکنندگان لبنیات حاوی پالم به عراق مشخص هستند و نباید با طرح کلی موضوع به کارخانه‌ها و برندهای خوشنام لطمه وارد کرد.

سوسیس و کالباس از چه موادی تولید می‌شوند؟

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های گوشتی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت متولی سلامت مردم هستند، اظهار کرد: نظارت 24 ساعته‌ای از سوی وزارت بهداشت برای عملکرد صنایع غذایی صورت می‌گیرد. علاوه بر این تمامی مسوولان فنی تولید کننده مواد غذایی نیز بر اساس دستورالعمل مشخص و استاندارد عمل می‌کنند و به طور کلی میزان تخلف در صنایع غذایی انگشت‌شمار است.

 
  
453    454    455    456    457    458    459    460    461    462   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد