انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 7 خرداد ماه 1397  -  Monday, May 28, 2018

اخبار انجمن

شستشو و پخت صحیح مواد غذایی در کاهش آلاینده ها مؤثر است

هر چند گاهی اخباری مبنی بر وجود سم در مواد غذایی و به ویژه برنج موجی از نگرانی در بین مردم ایجاد کرده و موجب نگرانی می شود. مدیر آزمایشگاه کنترل کیفیت معاونت غذا و دارو در گفتگویی انواع آلاینده های مواد غذایی را توضیح داده و به خطراتی که می توانند داشته باشند، اشاره کرده است. دکتر «عطاالله شکوری» به کم کردن اثرات سموم با پختن و شستشو اشاره کرده و به مردم این اطمینان را داده است

استاندارد سازی امور یک وظیفه است نه دستور

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در نشست با اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی گرگان بیان کرد: اتاق به عنوان نماینده بخش خصوصی نقش مهمی در استاندارد سازی تولید دارد.

هشدار در مورد مصرف نمک، چربی و قند روزانه ایرانی‌ها

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن هشدار در مورد مصرف نمک، چربی و قند روزانه ایرانی‌ها گفت: الگوی غذایی مردم، مهم‌ترین عامل ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر است.

حمایت از کالای ایرانی در گرو همکاری مردم، دولت و تولیدکنندگان

دولت،تولید کنندگان و مصرف کنندگان یا همان مردم مثلثی هستند که می توانند به کمک هم در حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال موثر باشند.به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، مسلم بیات در برنامه گفتگوی ویژه خبری مرکز سیمای گلستان گفت: دولت با حمایت از تولید کنندگان و تولید کنندگان هم با تولید محصولات با کیفیت و مصرف کنندگان نیز با خرید کالای استاندارد ایرانی می توانند نقش هایشان را بخوبی ایفا کنند.

مسئولان با همکاری استاندارد در صدد رفع مشکلات برآیند

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در جمع مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران گفت: استاندارد به مثابه گلوگاه است که تضمین کننده منافع مردم و حافظ سرمایه ها می باشد.رییس سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از مسئولان این سازمان، شنبه 15 اردیبهشت ، با آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه دیدار و گفت و گو کردند.

 
  
1    2    3    4    5    6    7    8    9    10   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد