انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 4 آذر ماه 1396  -  Saturday, November 25, 2017

اخبار انجمن

مسمومیت‌های غذایی جدی گرفته شود

مهندس حسین عبدالعزیزی، کارشناس مواد غذایی در زمینه راه های پیشگیری از مسمومیت غذایی گفت: غذاهای مسموم کننده ممکن است بو و یا مزه ناخوشایندی نداشته باشند.

سازمان ملی استاندارد ایران همراه تولیدکنندگان است

نیره پیروزبخت که در مراسم بزرگداشت روز جهاني استاندارد و قدردانی از واحدهای تولیدی نمونه استان قزوین سخن می گفت، تاکید کرد: سازمان ملی استاندارد ایران همراه و مشاور تولیدکنندگان است و در بحث نظارت هرگز نگاه پلیسی ندارد.

فقط "آبلیمو طبیعی" مجوز "آبلیمو طبیعی" می گیرد

معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه برخی صحبتهای وی درباره سلامت آبلیموها که بصورت گفتگوی رادیویی بوده است در تنظیم مکتوب بصورت ناقص منتشر شده است گفت: برای واحدهایی از تولید کنندگان آبلیمو پروانه ساخت تحت عنوان "آبلیمو طبیعی" صادر می شود که از ویژگی های آن برخوردار باشند

اقلام دارویی و غذایی که برچسب اصالت ندارند مورد تأیید وزارت بهداشت و درمان نمی باشند

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در نشست خبری هفته جهانی غذا گفت: هفته جهانی غذا به مناسبت تأسیس سازمان بین المللی فائو نامگذاری شده است.

تولید سنتی، صنایع غذایی را به لبه پرتگاه برد

دبیر کانون انجمن‌های صنایغ غذایی گفت: طی چند سال اخیر بسیاری از صنایع غذایی از جمله کارخانه‌های ماکارونی به دلیل تولید سنتی از بین رفته و فقط چند کارخانه بزرگ باقی مانده‌اند. به اعتقاد وی چنین سرنوشتی در انتظار صنعت لبنیات هم هست.

 
  
2    3    4    5    6    7    8    9    10    11   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد