انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 7 خرداد ماه 1397  -  Monday, May 28, 2018

اخبار انجمن

شرط وزارت بهداشت برای واردات برنج/کیسه‌های برنج وارداتی برچسب‌گذاری می‌شوند

در پی ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تسهیل واردات برنج به کشور، سخنگوی سازمان غذا و دارو نحوه نظارت بر ایمنی و سلامت برنج‌های وارداتی را تشریح و تاکید کرد: در دستورالعمل سازمان غذا و دارو میزان مجاز مواد و فلزات سنگین مانند آرسنیک و... بر اساس استانداردها تعیین شده و برنجی که این استانداردها را دارا باشد، می‌تواند برای ورود به کشور مجوز دریافت کند.

۳۶ هزار محموله صادراتی و وارداتی زیرنظر بازرسان استاندارد در تهران

محمودرضا طاهری، مدیر کل استاندارد استان تهران با تاکید بر تسهیل امور گمرکی واستقرار سامانه‌های الکترونیکی در گمرکات استان، گفت: در سال گذشته، حدود 36 هزار و 400 محموله صادراتی و وارداتی توسط کارشناسان این اداره‌کل مورد بازرسی قرار گرفت.گفت: در سال گذشته، بیش از 36 هزار فقره گواهینامه انطباق وارداتی و 160 فقره گواهینامه انطباق صادراتی از سوی این اداره‌کل صادر شد.

اداره کل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اعلام کرد

مدیرکل امور فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو طی نامه‌ای به معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور اصلاح دستورالعمل واردات برنج در راستای تسهیل واردات این محصول را اعلام کرد.

حذف کامل اسید چرب ترانس از فرآورده‌های غذایی تا پایان دولت دوازدهم

دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه نخستین مجمع سلامت استان تهران با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: باید خوشحال باشم که موضوع سلامت به تدریج دارد اجتماعی می‌شود و همه دستگاه‌ها خودشان را در این زمینه موظف می‌دانند. زیرا آقای رئیس جمهور رئیس شورای عالی سلامت هستند و خیلی مهم است که دستگاه‌های مختلف برای سلامت مردم احساس تکلیف می‌کنند.

در زمینه استاندارد کالا‌ها، سرآمد منطقه هستیم

نیره پیروزبخت با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما، گفت: با توجه به اینکه استاندارد‌های اجباری، کالا‌های محدودی را در بر می‌گیرد بنابراین نشان استاندارد در برخی از کالا‌ها وجود ندارد، اما در مواردی که نشان استاندارد وجود دارد در نظرسنجی‌های سال‌های ۹۵ و ۹۶ مردم نسبتاً راضی بودند، اما سازمان ملی استاندارد هنوز رضایت ندارد و امیدواریم دامنه استاندارد کالا‌ها بیشتر گسترش یابد.

 
  
4    5    6    7    8    9    10    11    12    13   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد