انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 29 مرداد ماه 1397  -  Monday, August 20, 2018

اخبار انجمن

راهکارهای کاهش نمک مصرفی با هدف پیشگیری از بیماری های غیرواگیر

مهندس مریم قیاسی با اشاره به سیاست های کلان سازمان غذا و دارو مبنی بر کاهش مصرف نمک، چربی و قند، راهکارهای زیر را برای کاهش مصرف نمک برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر ارائه داد.از مصرف غذا های فرآیند شده از جمله سوسیس، كالباس، پیتزا، سیب زمینی های سرخ شده، سس گوجه فرنگی، گوشت های نمك زده، كنسروها و سوپ های آماده تا حد ممکن پرهیز کنید.

دو اتفاق مهم برای تراریخته‌ها در ایران/ برچسب گذاری محصولات تراریخته از اول مردادماه

دکتر غلامرضا اصغری درباره فرایند برچسب‌گذاری محصولات تراریخته اظهار داشت: تراریخته مقوله‌ای است که یک عده طرفدار دارد و یک عده مخالف آن هستند، ولی سازمان غذا و دارو طبق قانون عمل می‌کند و بخشی از فرایند نظارت بر تراریخته‌ها به‌عهده این سازمان است و وزارت کشاورزی و نهادهای دیگر متولیان دیگر در حوزه نظارت بر تراریخته‌ها هستند.

ممنوعیت افزایش بیش از 17 درصد قیمت کالاهای وارداتی

دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: هر واحد صنفی بین 7 تا 17 درصد می‌تواند برای کالا‌های وارداتی افزایش قیمت دهد و بیشتر از آن تخلف است. علی عوض‌پور دبیرکل اتاق اصناف ایران، در برنامه تیتر امشب در خصوص نظارت بر بازار، گفت: بازرسی از وظایف اتاق های اصناف و اتحادیه های صنفی است که به طور دقیق

اثرات مضر و سرطان زایی تابش مستقیم نور آفتاب بر روی مواد غذایی و فساد ناشی از عدم رعایت شرایط نگهداری آنها

تابش طیف گسترده مستقیم امواج نور خورشید بالاخص اشعه ماوراء بنفش بر مواد غذایی ، قابلیت تغییر ماهیت شیمیایی و بیوشیمیایی را دارد و در نتیجه باعث فساد مواد غذایی می گردد.دکتر محمدی کارشناس تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن اشاره به اثرات مضر و سرطان زایی تابش مستقیم نور آفتاب بر روی موادغذایی و چگونگی نحوه شرایط نگهداری موادغذایی گفت : به عنوان نمونه قراردادن بطری های آب معدنی در معرض مستقیم تابش نور خورشید .

رونمایی از سند ملی ایمنی غذا در مهرماه/ افزودن سبوس به آرد در نانوایی مورد تائید نیست/ ماهی تیلاپیلا منع مصرف ندارد

وحید مفید در نشست خبری سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه رویکردهای کلی حوزه غذا در دنیا تضمین سلامت خوراک از مزرعه تا سفره است، گفت: برای احقاق این مهم تنها تمرکز روی کارخانه های تولید مواد غذایی نیست، بلکه نظارت به معنای جامع بر زنجیره تولید مواد غذایی است. وی افزود: باید ساختاری برای پوشش نظارت‌ها در تمام سطوح تعریف می کردیم که جزء برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت و درمان بود؛ بر این اساس تدوین «سند جامع ایمنی غذا»

 
  
5    6    7    8    9    10    11    12    13    14   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد