انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 4 آذر ماه 1396  -  Saturday, November 25, 2017

اخبار انجمن

همکاری سه جانبه در راستای ایجاد کارگاه های شناسه دار برنج/تمرکز بر روی محصولات حاوی ویتامین دی 3

مدیر کل امور غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در نشست خبرى همایش ملی روز جهانی غذا گفت:با وزارت جهاد كشاورزى و بسيج سازندگى به سمتى مى‌رويم تا محصولاتى كه به صورت خرده فروشى عرضه مى‌شود با ايجاد كارگاه‌هاى شناسه‌دار ساماندهى كنيم تا قابليت رديابى، رهگيرى و شناسه‌دار شدن پيدا كنند زيرا در اين صورت كنترل و نظارت ساده تر مى شود.

99 درصد صنایع غذایی از چراغ راهنما استفاده می کنند

کاوه زرگران، روز شنبه در نشست خبری هفته جهانی غذا -از امروز به مدت یک هفته- افزود: اجرای نصب برچسب چراغ راهنمای تغذیه ای روی محصولات ، هزینه هایی برای بخش خصوصی داشته است اما برای ارتقای سلامت تلاش کردیم تا آن را استفاده کنیم.

چای سبز و سیاه هر دو مفید و هیچکدام بر دیگری برتری ندارد

رییس سازمان غذا و دارو کشور با بیان اینکه چای سبز و معمولی مورد تایید وزارت بهداشت است، گفت: هر دو چای مفید و قابل استفاده است و هیچکدام بر دیگری برتری ندارد.دکتر غلامرضا اصغری در نشست خبری با اصحاب رسانه گیلان که بمناسبت در پیش بودن روز جهانی غذا و دارو برگزار شد، با بیات اینکه بیست و چهارم مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذاست، اظهار کرد: هدف اساسی سازمان فائو، زدودن فقر و گرسنگی در همه جهان است.

روغن ذرت و سویا دو محصول تراریخته در کشور

رییس سازمان غذا و دارو کشور از دو محصول تراریخته شده روغن ذرت و سویا در کشور خبر داد و گفت: به غیر از این دو محصول، سایر محصولات غذایی کشور طبیعی هستند و تحت نظارت جهاد کشاورزی تولید می‌شوند.

واگذاری مسئولیت تدوین استانداردهای زعفران و خرما به ایران

در هفته سوم اجلاس کمیته های فنی موسسه استانداردسازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی ( سمیک ) که در کشور ترکیه برگزار شد مسئولیت تدوین استانداردهای زعفران و خرما به ایران واگذار شد.

 
  
5    6    7    8    9    10    11    12    13    14   
 
  
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد