انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

جمعه 1 شهريور ماه 1398  -  Friday, August 23, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

افزایش بیش از 10 درصدی صادرات صنایع غذایی

سه شنبه 1397/09/13

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران خبر داد:

افزایش بیش از 10 درصدی صادرات صنایع غذایی

کاوه زرگران درباره تاثیر صنایع غذایی در افزایش 13.5 درصدی صادرات غیرنفتی در 7 ماهه امسال عنوان کرد: صنایع غذایی در این مدت با افزایش صادرات همراه بوده که رقمی بالای 10 درصد را نشان می‌دهد.

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران گفت: افزایش صادرات صنایع غذایی در این مدت هم از نظر ارزشی و هم از نظر وزنی رخ داده که اغلب صنایع غذایی به جز پسته و لبنیات را در بر می گیرد.زرگران درباره کاهش صادرات لبنیات گفت: در این مدت تامین شیر خام در کشور با محدودیت رو به رو شد و این اتفاق دلیلی برای عدم استفاده از فرصت‌های صادراتی کشور از بازارهای جهانی این محصولات بود.

وی همچنین در راستای کاهش صادرات پسته نیز توضیح داد: امسال به دلیل شرایط جوی کشور تولید پسته با کاهش همراه بوده و رقم 55 هزار تن را نشان می‌دهد که نسبت به سال‌های گذشته بسیار پایین است و با اینکه هر سال رتبه اول صادرات پسته برایایران بود امسال پس از امریکا و ترکیه در رتبه سوم قرار گرفته‌ایم.دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران با اشاره به موج افزایش قیمت تامین مولفه‌های تولید، عنوان کرد: یکی از مولفه های تولید نرخ ارز است که با تغییرات آن شرایط صادرات تغییر می کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مولفه های تولید با دلار گران قیمت خریداری شده اند، افزود: در چنین شرایطی با کاهش قیمت دلار نیز این موج خریدهای گران قیمت قبل را در کالاهای صادراتی ماه های آینده خواهیم داشت.

زرگران تاکید کرد: افزایش قیمت دلار و درنهایت موضوع بازگرداندن ارز صادراتی از جمله مشکلاتی است که صادرکنندگان را با چالش مواجه می‌کند. پیش از این محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه تجارت از رشد 13.5درصدی صادرات در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال خبر داده بود که این رشد با عبور صادرات از مرز ۲۷ میلیارد دلار رخ داده است.منبع: کانون انجمن های صنایع غذایی ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد