انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 3 تير ماه 1398  -  Monday, June 24, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

توزیع ۱۴۷ هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار

دوشنبه 1397/10/17

توزیع ۱۴۷ هزار تن کالای اساسی برای تنظیم بازار

 مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان اینکه منابع مالی جدید برای کالاهای اساسی سال آینده تامین شده گفت: آرامش در بازار کالاهای اساسی با اقدامات تامین و توزیع برقرار شده و در سه ماه پایانی سال، ۱۴۷ هزار تن کالا شامل: برنج، روغن و شکر برای تنظیم بازار توزیع می‌شود.

شرکت بازرگانی دولتی ایران، یزدان سیف در یک نشست خبری با اعلام این مطلب گفت: در سال جاری ۳۸۵ هزار تن دانه روغنی به ارزش ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال خریداری و تمام وجه آن به حساب کشاورزان واریز شد. همچنین خرید تضمینی گندم به اتمام رسید و پروژه‌ خرید در سال زراعی ۹۷-۹۶ پایان یافت. وی درخصوص خرید تضمینی سال آینده نیز تصریح کرد: از اواسط این ماه فراخوان برای ارزیابی مراکز خرید داده می‌شود تا مراکزی که شرایط شرکت بازرگانی دولتی ایران را دارند تعیین و برای خرید گندم معرفی شوند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی کیفیت، نیروهای انسانی متخصص، عملکرد سال گذشته مراکز خرید و اعتبار سنجی مالی را از شاخص‌های ارزیابی و انتخاب مراکز خرید تضمینی گندم اعلام کرد. سیف ادامه داد: تسهیل خرید تضمینی و رفاه کشاورزان، کاهش هزینه‌های دولت در فرآیند خرید تضمینی در بخش حمل و نقل و ذخیره‌سازی و...، ارتقای کیفیت و تامین مناسب گردش مالی این پروژه برای پرداخت پول کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان، از مهم‌ترین موارد پیش بینی شده در برنامه‌های خرید سال آتی ۹۸-۹۷ است. سیف گفت: از آغاز سال تاکنون ۲۰ میلیون تن کالاهای اساسی تامین شده که ۵/ ۸میلیون تن آن مصرف شده و آرامش بازار حاصل همین اقدامات برای تامین کالاها است.منبع: خبرگزاری دنیای اقتصاد

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد