انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

جمعه 28 تير ماه 1398  -  Friday, July 19, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

14میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافت

سه شنبه 1397/11/23

14میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافت

 نماینده مردم شهرستان های سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: 14 میلیارد دلار در لایحه بودجه سال آینده برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در نظرگرفته شده است.

سیدمهدی فرشادان  در آیین بهره برداری از طرح گازرسانی روستای نگل شهرستان سنندج اظهار داشت: این مقدار بودجه برای تامین کالاهای اساسی و با قیمت یارانه ای اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه برای همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز 30 هزار میلیارد ریال در بودجه 98 در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: 84 هزار میلیارد ریال نیز برای کمک به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اختصاص یافته است.
نماینده شهرهای سنندج، کامیاران و دیواندره با بیان اینکه تاکنون تصمیمی برای افزایش قیمت حامل های انرژی گرفته نشده است، افزود: با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی، مجلس شورای اسلامی در بودجه 98 و کمیسیون تلفیق تلاش زیادی به کار برده که دغدغه ها و مشکلات مالی مردم به حداقل برسد.

** ایران از پیچ های خطرناک حوادث عبور کرده است
یکی دیگر از نماینده شهرهای سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: انقلاب اسلامی علیرغم تحریم های اقتصادی در دوران چهل سال فعالیت خود اکنون از پیچ های خطرناک حوادث عبور کره است.
سیداحسن علوی با بیان اینکه اکنون ایران اسلامی به درختی تناور تبدیل شده و در دنیا مطرح است، افزود: اوایل انقلاب تولید گندم در کشور چهار میلیون تن بود اما در حال حاضر این رقم به 13 میلیون و 600 هزار تن رسیده که 9 میلیون تن آن مصرف و باقی مانده آن نیز صادر می شود.
وی توان نظامی و تسلیحاتی کشور را در مقایسه با اول انقلاب قابل تقدیر اعلام و اضافه کرد: امروز علاوه بر اینکه 90 درصد انرژی مورد نیاز کشوردر داخل تامین می شود، تولید ناخالص داخلی از 104 هزار میلیارد تومان در سال 57 به 800 هزار میلیارد تومان در حال حاضر رسیده است.
علوی با بیان اینکه ایران کشور برتر منطقه و جزو 16 کشور اول جهان در زمینه اقتصادی است، تاکید کرد: با این وجود نیاز است به معیشت مردم توجه شده و در راستای ایجاد رفاه و آسایش آنان گام برداشت.

**یک هزار هکتار از مراتع بخش کلاترزان درختکاری شده است
فرماندار سنندج گفت: در 2 سال گذشته بیش از یک هزار هکتار از مراتع بخش کلاترزان سنندج درختکاری ثمردار شده تا زمینه اشتغال برای ساکنان این منطقه فراهم شود.محمدابراهیم زارعی اظهار داشت: دولت با وجود کمبود منابع مالی کارهای بسیار خوبی در زمینه دفع فاضلاب، اجرای طرح هادی در روستاهای این شهرستان انجام داده است.وی به وجود قرآن تاریخی نگل و مرمت آن اشاره کرد و افزود: تلاش می شود از این روستا برای ایجاد منطقه ای گردشگری مذهبی استفاده کرده و زمینه رونق هر چه بیشتر آن را فراهم کرد.
زارعی با اشاره به اینکه 28 روستا از 48 روستای بخش کلاترزان گازدار شده است، اضافه کرد: طرح هادی روستاهای بالای 20 خانوار نیز در دست اجرا است.طرح گازرسانی به روستای نگل از توابع بخش کلاترزان شهرستان سنندج همزمان با دهمین روز از دهه فجر با حضور استاندار کردستان به بهره برداری رسید.شهرستان سنندج با 501 هزار و 402 نفر جمعیت، از سه بخش مرکزی، کلاترزان و سیروان و سه شهر سنندج، شویشه و حسین آباد تشکیل شده است.


منبع: ایرنا

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد