انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 4 خرداد ماه 1398  -  Saturday, May 25, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی،بهداشتی معاونت غذا و دارو گفت؛

چهارشنبه 1397/12/22

سلامتی در سفر را جدی بگیرید

مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی،بهداشتی معاونت غذا و دارو گفت؛

 مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی،بهداشتی معاونت غذا و دارو ، با بیان اینکه نباید یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از غذا، چای و قهوه نوشیدگفت:آهن یکی از املاح مورد نیاز بدن است واعمال حیاتی متعددی را در بدن به عهده دارد.

دکتر کاظم زاده افزود: نقش اصلی آهن در بدن حمل اکسیژن درهموگلوبین خون و میوگلوبین عضلات است و همچنین، آهن یکی از اجزاء تشکیل دهنده ی بسیاری از آنزیم ها در بدن است که برای انجام تعدادی از فرآیندهای متابولیکی لازم است.

مدیر نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی این معاونت، به کمبود آهن در رژیم غذایی اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین عوامل کمبود آهن در بدن این است که منجر به بروز کم خونی می شود.وی به منابع غذایی آهن اشاره کرد و ادامه داد : منابع غذایی گوشتی آهن عبارتنداز: گوشت قرمز،چگر مرغ،ماهی،تخم مرغ و همچنین منابع آهن غیر گوشتی مثل غلات،سزی ها،میوه های خشک، آجیل و حبوبات هستند که  و در مقایسه با آهن گوشتی کمتر جذب بدن می شود (کمتر از 10 درصد و اغلب  زیر 5 درصد).

مدیر نظارت بر غذا گفت: غذاهای حیوانی مانند گوشت و تخم مرغ،   جذب آهن گیاهی را افزایش می دهند.انواع مغزها گردو، فندوق ، بادام ، پسته، میان وعده های مناسبی برای تامین پروتئین و انرژی هستند،بهتر است از آجیل خام  استفاده نمائید، در صورت استفاده از آجیل بو داده از نوع کم نمک آن استفاده کنید.

دکتر کاظم زاده اضافه کرد: به عنوان میان وعده در برنامه غذایی روزانه به خصوص برای کودکان و نوجوانان از انواع خشکبار استفاده نمائید. مدیر نظارت بر مواد غذایی و محصولات آرایشی،بهداشتی معاونت غذا و دارو ، با بیان اینکه نباید یک ساعت قبل و یک ساعت بعد از غذا، چای و قهوه نوشیدگفت:آهن یکی از املاح مورد نیاز بدن است واعمال حیاتی متعددی را در بدن به عهده دارد.

دکتر کاظم زاده افزود: نقش اصلی آهن در بدن حمل اکسیژن درهموگلوبین خون و میوگلوبین عضلات است و همچنین، آهن یکی از اجزاء تشکیل دهنده ی بسیاری از آنزیم ها در بدن است که برای انجام تعدادی از فرآیندهای متابولیکی لازم است.مدیر نظارت بر مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی این معاونت، به کمبود آهن در رژیم غذایی اشاره کرد و گفت: یکی از مهم ترین عوامل کمبود آهن در بدن این است که منجر به بروز کم خونی می شود.

وی به منابع غذایی آهن اشاره کرد و ادامه داد : منابع غذایی گوشتی آهن عبارتنداز: گوشت قرمز،چگر مرغ،ماهی،تخم مرغ و همچنین منابع آهن غیر گوشتی مثل غلات،سزی ها،میوه های خشک، آجیل و حبوبات هستند که  و در مقایسه با آهن گوشتی کمتر جذب بدن می شود (کمتر از 10 درصد و اغلب  زیر 5 درصد).مدیر نظارت بر غذا گفت: غذاهای حیوانی مانند گوشت و تخم مرغ،   جذب آهن گیاهی را افزایش می دهند.انواع مغزها گردو، فندوق ، بادام ، پسته، میان وعده های مناسبی برای تامین پروتئین و انرژی هستند،بهتر است از آجیل خام  استفاده نمائید، در صورت استفاده از آجیل بو داده از نوع کم نمک آن استفاده کنید.

دکتر کاظم زاده اضافه کرد: به عنوان میان وعده در برنامه غذایی روزانه به خصوص برای کودکان و نوجوانان از انواع خشکبار استفاده نمائید.
منبع: ایفدانا

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد