انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 6 اسفند ماه 1398  -  Tuesday, February 25, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

خرداد 98 از گردنه مشکلات عبور خواهیم کرد

پنجشنبه 1397/12/23

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران:

خرداد 98 از گردنه مشکلات عبور خواهیم کرد

در سال ۱۳۹۶ طبق آمار وزارت کار بیش از ۳۸۰ هزار نیرو در بنگاه‌های بزرگ تعدیل شده بودند. در سال ۱۳۹۷ هم با توجه به تحولات اقتصادی که رخ داد پیش‌بینی می‌شود تعدیل نیرو قابل توجهی رخ داده باشد. اما آیا این وضعیت در سال آینده نیز وجود خواهد داشت؟

در همین حال  رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در پاسخ به این پرسش که سال آینده واحدهای تولیدی چه میزان تعدیل نیرو خواهند داشت؟ گفت: اینکه در نظرسنجی‌ها ۳۰ درصد از اعضای اتاق بازرگانی تهران وانمود کرده‌اند که احتمال تعدیل نیرو تا پایان سال وجود دارد، ما مخالف این نوع اظهار نظرها هستیم؛ چرا که ما فعالان اقتصادی به بهبود شرایط امیدواریم. به نظر می‌رسد که برای سال ۹۸ برخی مشکلات در حوزه بین‌الملل برطرف خواهد ‌شد. با این حال تعدیل نیروی انسانی در واحدهای صنعتی معنایی ندارد.

محمدرضا مرتضوی افزود: معتقدیم که شرایط اقتصادی سال آینده را کسی نمی‌تواند پیش‌بینی کند. بر خلاف اینکه عده‌ای معتقدند که سال آینده با تعدیل نیرو مواجه هستیم اما ما بر این باوریم که سال ۹۸ برخی بنگاه‌های صنعتی صادرات محور با جذب ۱٫۵ درصدی نیروی انسانی برخوردار هستند.

او اظهار کرد: در ابتدای سال ۹۷ به دلیل هزینه‌های تمام شده واحدهای صنعتی ما شاهد ریزش نیروی انسانی بودیم؛ این در حالی است که خرداد ۹۸ از گردنه مشکلات عبور خواهیم کرد.

مرتضوی در واکنش به سخنان رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر تعدیل نرخ ارز گفت: هیچ شواهدی برای کاهش نرخ ارز در سال ۹۸ وجود ندارد. ممکن است که مسئولان بانک مرکزی با تزریق ارز بتوانند به طور کوتاه مدت در کاهش نرخ ارز اقداماتی انجام دهند اما معتقدیم که نرخ ارز قیمت هشت هزار تومان را نخواهد داشت.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت تهران در پاسخ به این پرسش که در سال ۹۸ قیمت دلار چقدر خواهد شد؟ گفت: ما بر این باوریم که نرخ واقعی ارز برای سال ۹۸ حدود ۱۳ هزار تومان است و بعید است که از این نرخ فروکش کند.منبع: کانون انجمن های صنایع غذایی ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد