انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 3 تير ماه 1398  -  Monday, June 24, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

3800 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در رفسنجان‌ و انار معدوم شد

یکشنبه 1398/01/25

3800 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در رفسنجان‌ و انار معدوم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: بیش از سه هزار و 800 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف و فاسد از ابتدای امسال تاکنون در شهرستان های انار و رفسنجان جمع آوری و معدوم شده است.

احمد جمالی زاده شبانگاه شنبه در نشست خبری افزود: با بازرسی از مراکز عرضه مواد غذایی در شهرستان های انار و رفسنجان مواد غذایی غیرقابل مصرف از جمله گوشت، مواد پروتئینی، نان، شیرینی، کنسروجات، انواع نوشیدنی و غیره جمع آوری و معدوم سازی شد.
وی با اشاره به اینکه این جمع آوری مواد غذایی فاسد و معدوم سازی آنها در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی از 20 اسفند سال گذشته تاکنون انجام شده است بیان کرد: در این مدت بیش از 6 هزار و 600 بازرسی از بیش از 2 هزار و 545 مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز بین راهی، رستوران، قنادی، سامانه های آبرسانی و غیره در این 2 شهرستان انجام شد.
وی تصریح کرد: در مجموع 230 مورد رستوران بین راهی مورد بازدید قرار گرفت که 109 مورد اخطار رفع نقص دریافت کردند و 11 مورد به مراکز قضایی معرفی و چهار مرکز نیز پلمپ و تعطیل شد.
وی گفت: یکی دیگر از اقدامات بهداشتی در ایام نوروز سنجش و بررسی میزان آلودگی آب استخرها بود که در این رابطه نیز 16 مورد نمونه برداری انجام شد که همه اینها مطلوب بودند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: ستاد پیگیری بیماری ها جنب اورژانس بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان مستقر است و اقدامات مربوط به کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری های واگیردار و واکسیناسیون را انجام می دهد.
وی ادامه داد: در ایام تعطیل 130 نفر در شهرستان رفسنجان دچار حیوان گزیدگی شدند که با مراجعه به این ستاد واکسن دریافت کردند.
جمالی زاده بیان کرد: برای کمک به سیل زدگان خوزستان پرسنل شاغل در مرکز بهداشتی اقلامی شامل یکهزار قوطی شیرخشک، سرویس بهداشتی سیار، لوازم بهداشتی، سموم و مواد ضدعفونی کننده و گندزدا، پرکلرین و قرص های کلرسنجی آب تهیه و به خوزستان ارسال کردند.
رفسنجان با بیش از 311 هزار نفر جمعیت و انار با جمعیت بالغ بر 37 هزار نفر تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان قرار دارد.


منبع: ایرنا

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد