انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 28 دى ماه 1398  -  Saturday, January 18, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

نشست شورای استاندارد استان لرستان برگزار شد

چهارشنبه 1398/06/13

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: سهم ایران در چرخه حلال به دلیل عدم صدور گواهی، بسیار ناچیز است اما به دنبال افزایش این مقدار هستیم.

نیره پیروزبخت در نشست شورای استاندارد لرستان که امروز با حضور مسئولان استانی در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار چرخه حلال در سال ۲۰۱۷ اعلام شد که ۷۰۰میلیارد دلار آن مربوط به صنایع غذایی است.

وی با اشاره به اینکه طبق قانون تنها مرجع صدور مجوز حلال سازمان استاندارد است، افزود: اگر تنها یک صدم این چرخه متعلق به ایران بود وابستگی به نفت کاهش پیدا می کرد.

رییس سازمان استاندارد بیان کرد: وظیفه داریم در پشت صحنه مراقب ایمنی و سلامت مردم باشیم و همواره اعلام می کنیم استاندارد، زیرساخت و زیربنای توسعه اقتصادی هر کشور است.

پیروزبخت اضافه کرد: اگر استانداردهای لازم رعایت شود بسیاری از مشکلات و حوادث بحرانی کاهش می یابد.

وی ادامه داد: از زمانی که قانون جدید سازمان در دی ماه ۹۶ به تصویب رسید فعالیت ها به گونه ای دیگر شروع و برنامه هایی با عنوان رویکرد نوین استانداردسازی تدوین شد که با روش سنتی آن کاملا متفاوت است.

رییس سازمان ملی استاندارد یادآور شد: در این قانون بحث تقویت، ارتقا و توسعه نظام استاندارد مطرح است و همه دستگاههای مرتبط باید در این راستا همکاری کنند.

پیروزبخت گفت: دستگاه ها باید همه مقررات فنی خود را استاندارد کنند تا به عنوان یک سند تعریف شود.

وی بیان کرد: نگاه مجلس شورای اسلامی به استاندارد، ورود اشخاص تاثیرگذار در بحث توسعه بوده که به عنوان نماینده در سازمان انتخاب و همچنین کارشناسان سازمان به عنوان ضابطین قضایی معرفی شده اند.

رییس سازمان استاندارد افزود: درگذشته کالاها اجباری استاندارد می شدند اما در قانون جدید با راهکارهای نوین به سمت استاندارسازی پیش می رویم.

وی بیان کرد: اهمیت ایمنی مردم بیشتر از تفریح مردم می باشد که باید مردم در این راستا مطالبه گر باشند، باید همه زمینه های ایمنی و امنیت را برای مردم فراهم کنیم.

رییس سازمان استاندارد اضافه کرد: در کشور مشکلات درونی و بیرونی وجود دارد، مردم باید اعتماد داشته باشند که سازمان استاندارد نگران ایمنی مردم است و ما باید زندگی مردم را امن و زمینه کیفیت را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان برای فعالیت صادرات باید تایید شوند و در این راستا ورود پیدا کرده ایم و طبق روش های گوناگون گواهینامه اعطا می شود، باید ماهیت کالا استاندار د باشد و در غیر اینصورت با متخلفان برخورد می شود.

وی همچنین یادآور شد: نظارت ادواری بر آسانسور ساختمان های اداری انجام می شود اما در حوزه ساختمانهای مسکونی هنوز ورود پیدا نکرده ایم.

رییس سازمان استاندارد گفت: در سال های اخیر با کمبود شدید اعتبارات روبرو هستیم که نتوانسته ایم بسیاری از آزمایشگاه ها را تجهیز کنیم، در برخی از استان ها آزمایشگاه منطقه ای ایجاد کرده ایم که هرکدام یک کالا را مورد بررسی قرار می دهد و استان لرستان باید براساس ظرفیت نیاز خود را برای تجهیز آزمایشگاه اعلام کند.

منبع : سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد