انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 6 اسفند ماه 1398  -  Tuesday, February 25, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران: نوع قیمت گذاری سامانه اعلام قیمت برای سازمان تعزیرات قابل قبول نیست

دوشنبه 1398/08/06
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: سامانه اعلام قیمت آنلاین گام بسیار موثری در قیمت گذاری است.تا کنون قیمت هفت قلم کالا در این سامانه اعلام شده است و به نوعی مردم را به یک آگاهی در زمینه قیمت کالا می رسانند تا هنگام خرید بتوانند از قیمت اطلاع پیدا کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص تنظیم بازار و ارزیابی عملکرد سامانه مجازی اعلام قیمت آنلاین با محمدعلی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران به صورت تلفنی گفتگو کرد.
محمدعلی اسفنانی در آغاز درباره میزان اثرگذاری سامانه مجازی اعلام قیمت آنلاین در ایجاد وحدت رویه در قیمت گذاری گفت: این سامانه گام بسیار خوب و موثری است که برداشته شده و این اقدام باید سال ها پیش انجام می شد. تا کنون قیمت هفت قلم کالا در این سامانه اعلام شده است و به نوعی مردم را به یک آگاهی در زمینه قیمت کالا می رسانند تا هنگام خرید بتوانند از قیمت اطلاع پیدا کنند.
وی ابراز کرد: سامانه مجازی اعلام قیمت آنلاین ایراداتی نیز دارد و در نشست هایی که با سازمان حمایت از مصرف کننده داشتیم این ایرادات را مطرح کردیم. یکی از ایرادات جدی این سامانه این است که فقط 100 قلم کالا را پوشش قرار می دهد در حالی که هزاران کالای مورد نیاز مردم در بازار وجود دارد و باید در این سامانه وجود داشته باشد.
مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران درباره دیگر ایرادات وارد بر سامانه مجازی اعلام قیمت آنلاین اظهار کرد: در این سامانه فقط قیمت کالاها آمده و قیمت خدمات در آن اعلام نشده در حالی که بسیاری از شکایاتی که سازمان تعزیرات دریافت می کند ناشی از خدمات گران است. به عنوان مثال فردی برای تعمیر خودروی خود به تعمیرگاه مراجعه می کند و علی رغم اینکه هزینه زیادی پرداخت می کند اما هزینه به درستی انجام نمی شود.
وی ادامه داد: در سامانه سه نوع قیمت اعلام شده است که شامل قیمت عرفی، قیمت واقعی و قیمت حداکثر است که این نوع قیمت گذاری برای سازمان تعزیرات قابل قبول نیست. وقتی کسی برای سازمان تعزیرات مراجعه می کند تا درباره یک گران فروشی درخواست رسیدگی کند، سازمان تعزیرات باید حتما قیمت مقطوع داشته باشد.
اسفنانی در عین حال تصریح کرد: با وجود تمام ایراداتی که سامانه اعلام قیمت آنلاین دارد اما این اقدام را مثبت می دانیم و آن را در جهت ایجاد وحدت رویه در قیمت گذاری می توان ارزیابی کرد زیرا به صورت آنلاین همه قیمت ها برای مردم مشخص می شود که این مسئله یک مزیت برای خریدار محسوب می شود.

منبع : سازمان تعزیرات حکومتی

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد