انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 6 اسفند ماه 1398  -  Tuesday, February 25, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

رییس سازمان بازرسی کل کشور: برای صیانت از سلامت مردم در کنار سازمان ملی استاندارد ایران هستیم

یکشنبه 1398/08/12

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن درویشیان در دیدار امروز خود با رییس و جمعی از مدیران سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به نقش سازمان ملی استاندارد ایران در حفظ سلامت و ایمنی در جامعه گفت: برای ایفای این نقش برجسته و مهم در کنار سازمان ملی استاندارد ایران هستیم و حمایت همه  جانبه خود را در این خصوص اعلام میداریم.

وی با اشاره به فعالیت نظارتی  و کنترلی سازمان ملی استاندارد ایران تاکید کرد: اجازه اخلال در امور کنترلی و نظارتی در انجام امور  سازمان های نظارتی را نخواهیم داد و قاطعانه برخورد خواهیم داشت.

رییس سازمان بازرسی کل کشور نشان استاندارد را نشان اعتماد مردم به کالای ایرانی دانست و گفت: این اعتماد وظیفه شما را سنگین تر می کند بطوریکه لازم است در تمامی زمینه ها به ویژه مواد غذایی توجه کافی به مقوله کیفیت شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین درویشیان بر نظارت بیش از پیش  کالاهای صادراتی و وارداتی ، آزمایشگاههای همکار، مصالح ساختمانی ، شرکت های بازرسی و همجنین خودرو نیز تاکید کرد.

وی به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد ، به عنوان قانونی صریح و جامع اشاره کرد و اظهار داشت: مدیران اجرایی کشور ، سرمانه های ملی هستند که باید از آنان در انجام امور محوله صیانت و حمایت کرد.

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت های سازمان ملی استاندارد ایران را ارایه کرد و گفت: خوشبختانه رییس سازمان بازرسی کل کشور به عنوان یکی از ارکان اصلی اعضای شورای عالی استاندارد است که مصوبات  این شورا برای اجرا به سازمان ملی استاندارد ایران ابلاغ می شود.

وی با اشاره به تدوین حدود 34 هزار استاندارد ملی در کشور گفت: یک سوم این تعداد از استانداردها در سالهای اخیر تدوین و برای اجرا ابلاغ شده است.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران به صدور گواهینامه های صادراتی ، کنترل کالاهای وارداتی، ایجاد آزمایشگاههای همکار ، شرکت های بازرسی همکار کنترل های زیست محیطی از جمله موتورخانه ها اشاره کرد و اظهار داشت: صدور گواهی انطباق 41 محصول دانش بنیان ، صدور 30 گواهی نشان حلال ، تشکیل ستاد مقابله با تحریم ها از مواردی است که مورد توجه قرار گرفت.

پیروزبخت با بیان اینکه ، رتبه ایران در بین 163 کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد به 21 ارتقاء یافته تصریح کرد: رهبری کشورهای خاور نزدیک در کدکس غذایی، عضویت در هیات مدیره فنی ایزو، تدوین 45  استاندارد بین المللی و 50 استاندارد در دست تدوین ، مسئولیت تدوین استاندارد بین المللی هتل ها و سفره خانه های ، مسئولیت 8 دبیرخانه فنی ایزو، انعقاد تفاهم نامه های بین المللی با هدف تسهیل تجارت، عضویت در هیات مدیره موسسه  استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی، درج 300 واژه فارسی در استانداردهای بین المللی بخشی از دستاوردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد ایران است.

وی برتری فیلم کوتاه یک جوان ایرانی با موضوع استانداردهای ویدئویی، خالق صحنه جهانی را در سال جاری و پوستر برتر که در سال 1396 نیز رتبه نخست را از آن  خود کرد افتخاری برای کشور و سازمان ملی استاندارد ایران برشمرد.

منبع : سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد