انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 6 اسفند ماه 1398  -  Tuesday, February 25, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

دولت تدبیر و امید توجه زیادی به موضوع استاندارد و نقش آن در توسعه اقتصادی دارد

سه شنبه 1398/08/14
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از اعطای گواهی انطباق استاندارد به کالاهای تولیدی مشاغل خانگی و روستایی خبر داد و گفت: با توجه به جمعیت قابل توجه روستانشین در این خراسان شمالی، انتظار همکاری از مردم در اجرای طرح بالا است تا مردم با خیال راحت از  محصولات تولیدی، استفاده کنند.
 نیره پیروز بخت در آئین گرامیداشت و تقدیر از تلاشگران برگزیده عرصه استاندارد و کیفیت در بجنورد اظهار کرد: برای 33 هزار و 800 کالا و خدمات در کشورمان استاندارد تبیین شده است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه زیادی به موضوع استاندارد و نقش آن در توسعه اقتصادی دارد  گفت: یک سوم از این استانداردها در دولت تدبیر و امید، تدوین شده است که در مقایسه با بسیاری از کشورهای توسعه یافته، این آمار قابل توجه است.
وی با اشاره به اینکه در کشورمان توجه به ظرفیت تولیدی صنایع متوسط و کوچک حرف اول را می زند، خاطرشان کرد: استاندارد همیشه به کمک صنایع آمده تا رونق تولید همراه با کیفیت باشد. 
پیروزبخت با اشاره به اینکه کالای استاندارد پذیرش سریع تری در بازار صادرات دارد، افزود: علاوه بر انعقاد 50 تفاهم نامه با دستگاه های مختلف داخل کشور، انعقاد 50 تفاهم نامه با کشورهای دیگر در حوزه استاندارد برای منطبق سازی استانداردهای بین المللی را یک موفقیت خواند.
وی تصریح کرد: اگر قرار است محصولی به کشور دیگر صادر شود باید با رعایت چارچوب قواعد و استانداردها صورت پذیرد.
پیروزبخت با اشاره به اینکه استاندارد با دو کلمه نظم و قانون تعریف می شود، یادآور شد: یک زبان مشترک برای پیاده سازی استاندارد در واحدهای تولیدی ضروری است.
این مسئول با اشاره به تاکید دولت و مجلس بر استاندارد و توجه به کیفیت در این مقوله، سازمان ملی استاندارد را نهاد حاکمیتی فرابخشی توصیف کرد که باید در همه مولفه های موثر در حوزه اقتصادی و زندگی فعالیت کند.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران ضمن ارائه گزارش عملکرد مختصری از فعالیت های انجام شده، گفت: بازرسی از دو هزار و 500 ایستگاه CNG و تعطیلی صد ایستگاه در یک سال اخیر، بازرسی از واحدهای انرژی، برون سپاری فعالیت های استاندارد و فعالیت 350 شرکت بازرسی کالا که در ایران و خارج از کشور فعالیت دارند از عملکرد حوزه استاندارد بوده است.
پیروز بخت یادآور شد: حدود سه هزار نفر  کارشناس استاندارد و صد هزار نفر در خارج از سازمان کار می کنند که این آمار نشان دهنده اشتغال زایی مناسب است.
وی با تاکید بر اینکه امروز فقط به دنبال این نباشیم که کالا مشمول استاندارد اجباری شود، افزود: همه فعالیت هایمان برای حفظ سلامت جامعه باید استاندارد شود. 
پیروز بخت با بیان اینکه استاندارد در همه عرصه ها جاری و با بحث های سیاست اقتصاد مقاومتی عجین شده است، اظهار کرد: استاندارد با رونق تولید بسیار سر و کار دارد و رونق تولید نیز کاهش هزینه های تولید و بهره روری را به همراه دارد. 
وی با تاکید بر ایجاد هم افزایی میان صنایع بالا دستی و پایین دستی، خاطرنشان کرد: استاندارد پلی میان صنایع بالا دستی و پایین دستی کشور است که قابلیت انعطاف پذیری دارد.
پیروزبخت با اشاره به اینکه برای مقابله با تحریم ها، ستادی در سازمان استاندارد ایران تشکیل شده که مدام در حال بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صادرکنندگان است، اضافه کرد: در صورت نیاز با مشارکت و مداخله هیئت دولت و سایر مسئولان کشور مسائل حل می شود.
فهمیه مهمان نواز ، مدیر کل استاندارد خراسان شمالی در آئین تقدیر از تلاشگران عرصه استاندارد و کیفیت گفت: هماهنگی و همدلی مسئولان  و تولیدکنندگان ، ارمغان ارتقای شاخص های عرصه استاندارد خراسان شمالی است که امیدوارم این همدلی و هم افزایی روز افزون باشد.

منبع : سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد