انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

یک شنبه 29 دى ماه 1398  -  Sunday, January 19, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

رئیس سازمان ملی استاندار ایران: رقابت کالاهای ایرانی با بازار جهانی با رعایت استانداردهای بین المللی میسر می شود

سه شنبه 1398/09/12

رئیس سازمان ملی استاندار ایران با اشاره به اینکه جلوگیری از صدور کالاهایی نامرغوب باعث توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی می شود، گفت: زمانی صادرکنندگان ایرانی می توانند بازارهای منطقه و بین المللی را تصاحب کنند که امکان رقابت با کالاهای خارجی را داشته باشند.

نیره پیروز بخت افزود: زمانی می توانیم در صادرات کالاهای غیر نفتی موفق عمل کنیم و در بازار جهانی جایی برای رقابت داشته باشیم که در ابتدا بتوانیم استانداردهای بین المللی را داشته باشیم.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی و تحریم های ناعادلانه علیه ایران، اظهار داشت: در این شرایط باید در کشور زمینه های لازم برای صادرکنندگان به عنوان مهترین عنصر در توسعه صادرات غیر نفتی فراهم شود.

این مقام مسئول افزود : در راستای دست یافتن به بازار جهانی و رونق تولید در کشور، سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از مراکز زیر ساختی به واحدهای تولیدی برای ارتقای کیفیت کالاهایشان کمک می کند.

پیروز بخت با اشاره به راه حل های موجود برای مقابله با تحریم ها گفت : اگر صادرات بر واردات پیشی گیرد می توانیم در برابر تحریم ها مقاومت کنیم.

وی بر ضرورت حضور در سازمان های جهانی مانند سازمان استاندار کشور های اسلامی تاکید و بیان کرد : حضور ایران در این سازمان نیز می تواند زمینه توسعه صادرات به کشورهای دیگر را تسهیل کند.

رئیس سازمان ملی استاندار ایران در ادامه گفت: در گام نخست زمانی می توانیم مشکلات خط تولید و صادرات در کشورمان را برطرف کنیم که بسیاری از استانداردهای در حوزه های مختلف را طراحی و آنها را اجرایی کنیم.

گفتنی است؛ نخستین فعالیت های مدون در زمینه ایجاد استاندارد و قوانین استاندارد نویسی در سال ۱۳۰۴ در ایران صورت گرفت.

در سال ۱۳۳۲ هر چند سازمان ملی استاندارد ایران به طور کامل شکل نگرفته بود اما در قالب یک اداره آزمایشگاهی که زیر نظر اداره بازرگانی بود فعالیت می کرد و مسئولیت آن نه تنها کنترل کالاهای صادراتی بود بلکه کالاهای وارداتی نیز به لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار می گرفت.

در سال ۱۳۳۹ با تصویب قانون اجازه تاسیس موسسه استادارد ایران کشورمان به صورت رسمی به عضویت سازمان بین المللی استاندارد درآمد.

منبع : شاتا

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد