انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 15 خرداد ماه 1399  -  Thursday, June 4, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

پیروزبخت: فعالیت ۸۹ آزمایشگاه همکار استاندارد به حالت تعلیق درآمده و بررسی مجدد می شود

سه شنبه 1398/10/17

رییس سازمان ملی استاندارد ایران در جمع اعضای انجمن آزمایشگاههای همکار آزمون و کالیبراسیون که امروز در اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد حفظ حقوق شهروندان در کنار سلامت و ایمنی جامعه را خط قرمز سازمان ملی استاندارد ایران معرفی کرد.

نیره پیروزبخت، با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده و احراز تخلف کوتاه نمی آییم گفت: 3 هزار آزمایشگاه با سازمان ملی استاندارد ایران همکاری دارند که لازم است هماهنگی و دقت بیشتری نسبت به گذشته بین ما و بخش خصوصی صورت گیرد.

پیروزبخت با بیان اینکه فعالیت ۸۹ آزمایشگاه همکار سازمان استاندارد در حال بررسی است گفت: در صورت احراز تخلف ، مجوز این تعداد آزمایشگاه باطل می شود.

وی خطاب به اعضای انجمن آزمایشگاههای همکار تصریح کرد: یکی از مولفه های فعالیت شما ارزیابی انطباق است که این موضوع جزو محورهای اصلی سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد.

پیروزبخت، اعضای انجمن را تشویق به مطالعه عمیق و تخصصی قانون جدید سازمان ملی استاندارد ایران کرد و افزود: براساس این قانون جایگاه بخش خصوصی به خوبی مشخص و ترسیم شده است و ما طبق ضوابط و قوانین وضع شده در این قانون پیش می رویم.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران درخصوص افزایش میزان تعرفه کارمزد خدماتی که جزو خواست همه اعضا بود اظهار داشت: میزان تعرفه در مقطعی از زمان که لازم بود افزایش یافته و اکنون هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ تعرفه وجود ندارد.

وحید مرندی مقدم، معاون نظارت براجرای استاندارد در ادامه گفت: تایید صلاحیت سازمان، اعتباری است که به آزمایشگاههای همکار داده شده و باید به نحو شایسته ای از این فرصت ایجاد شده استفاده کنید.

وی با تاکید بر اینکه دامنه فعالیت خود را گسترش دهید گفت: تغییر در نرخ تعرفه فقط افزایشی نخواهد بود بلکه در برخی موارد کاهش خواهد داشت.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد اعلام کرد: به منظور جلوگیری از تخلفات احتمالی ارتباط بین آزمایشگاه و واحد تولیدی حذف می شود و تمامی فرآیند آزمون و کالیبراسیون از سوی سازمان ملی استاندارد ایران و بصورت سیستمی دنبال می شود.

در ادامه این نشست مسلم بیات، معاون ارزیابی کیفیت نیز بر لزوم بهبود عملکرد آزمایشگاههای همکار تاکید و پاسخگوی سئوالات مطرح شده در این نشست بود.

در این نشست که جمعی از مسئولان سازمان ملی استاندارد ایران نیز حضور داشتند، اعضای انجمن پیشنهادات ، نظرات خود را ارایه و بسته حمایتی از آزمایشگاههای همکار تنظیم و به سازمان ملی استاندارد ایران ارایه داشتند که مقرر شد این بسته حمایتی بررسی و نتیجه آن در آینده نزدیک اعلام شود.

سایر مسئولان حاضر در این نشست پاسخگوی سئوالات مطرح شده اعضای انجمن آزمایشگاههای همکار بودند.

منبع : سامانه اطلاع رسانی استاندارد ایران

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد