انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 21 تير ماه 1399  -  Saturday, July 11, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

با وجود محدودیت های ارتباطی، جلسات کمیته اجرایی کدکس غذایی برگزار می شود

شنبه 99/03/31

تمامی کمیته های تخصصی و نیز چهل و سومین اجلاسیه بین المللی کمیسیون کدکس( CAC) که  برای سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده بود، به علت شیوع کرونا به تعویق افتاد.
محمدحسین شجاعی، مشاور رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه سومین جلسه غیر رسمی کمیته اجرایی کدکس غذایی در تاریخ 12 ژوئن 2020 ، به صورت مجازی برگزار شد، گفت: در این جلسه  اعضای کمیته اجرایی شامل نمایندگان دو سازمان خواربار و کشاورزی و سازمان بهداشت جهانی FAO/WHO ،کارشناسان دبیرخانه بین المللی کدکس ، رییس و سه نایب رییس کدکس ،هماهنگ کنندگان مناطق جغرافیایی و نمایندگان مناطق حضور داشتند، به مدت سه ساعت در خصوص آیتم های مربوط به کمیته و کمیسیون بین المللی کدکس بحث و تبادل نظر کردند.
وی افزود: هفتاد و نهمین اجلاس کمیته اجرایی کدکسCCEXE79 از ۱۳ تا ۲۰ جولای در صورت تایید حداقل ۵۰ درصد از اعضا کمیته اجرایی به مدت ۴ روز به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
وی، محدودیت های ارتباطی در فضای مجازی به ویژه مشکل فیلترینگ زوم را مانعی برای اجرای سریع و بازخورد مثبت و سازنده دانست و اظهارداشت: ‌دبیر کدکس برای رفع این اشکال که ناشی از تحریم های ناعادلانه است، قول مساعد داد، تا این فرصت مناسب که با تلاش و پشتکار بدست آمده، همچنان ادامه یابد.
پیش بینی می شود به شرط تصویب، چهل و سومین اجلاسیه بین المللی کمیسیون کدکس CAC بصورت مجازی در پاییز امسال برگزار شود

منبع :پایگاه خبری استاندارد

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد