انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

سه شنبه 14 مرداد ماه 1399  -  Tuesday, August 4, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

حفاظت از امنیت غذایی و تسهیل تجارت مواد غذایی در زمان کووید 19

پنجشنبه 9 مرداد 99
اهمیت تجارت جهانی مواد غذایی و سهم آن در امنیت غذایی، همه كشورها را ملزم می كند تا ضمن تسهیل تجارت، سیستم هایی را برای حمایت مناسب از سلامت انسانها، حیوانات و گیاهان به كار گیرند. این امر به ویژه در شرایط فعلی ایزوله سازی شخصی و قرنطینه، که در آن اتکا به زنجیره های تأمین مواد غذایی ایمن و کارآمد مشهودتر و ضروری تر است، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دولت ها برای حفظ عملکرد مناسب کشاورزی جهانی و تجارت مواد غذایی باید همکاری کنند. کمیسیون کدکس غذایی برای کمک به ما در دستیابی به این نتایج چند دستورالعمل دارد.
متون بین المللی ریسک محور و دانش بنیان که توسط کمیسیون کدکس غذایی تصویب شده اند، معیار امنیت غذایی در تجارت جهانی غذا را تعیین می کنند. آنها ضمن تضمین حفاظت از سلامت مصرف کنندگان، چارچوبی برای ایمنی مواد غذایی در تجارت مبتنی بر قوانین شفاف را فراهم می کنند که خطرات را برای کسانی که در سیستم تجارت بین المللی که  به طور فزاینده ای پیچیده تر می شود را کاهش می دهند. نه تنها مواد غذایی باید مطابق با استانداردهای ایمنی مواد غذایی باشند، بلکه باید اقدامات لازم برای کاهش انتقال ویروس ایجاد کننده این بیماری همه گیر نیز انجام شود. اصول و دستورالعملهای تهیه شده توسط کمیته کدکس در مورد واردات مواد غذایی و سیستم های بازرسی و صدور گواهی صادرات (CCFICS) می تواند راهنمایی هایی برای حمایت از ادامه تجارت آزاد مواد غذایی در بازه تولید و توزیع مواد غذایی در زمان این بیماری باشد. دستورالعمل های مربوطه شامل موارد زیر است:

دستورالعمل سیستم های کنترل واردات مواد غذایی (CXG 47-2003)
این دستورالعمل ها چارچوبی را برای توسعه و بهره برداری از سیستم کنترل واردات برای محافظت از مصرف کنندگان و تسهیل رویه های عادلانه در تجارت مواد غذایی فراهم می کنند. با این اطمینان که با موانع فنی غیرقابل توجیه برای تجارت مواجه نشویم.

دستورالعملهای طراحی، بهره برداری، ارزیابی وتایید صلاحیت سیستم های بازرسی و صدور گواهی واردات و صادرات مواد غذایی (
CXG 26-1997)
این دستورالعمل ها به دولت ها کمک می کند تا اعتماد و اطمینان لازم به سیستم بازرسی و صدور گواهی کشور صادرکننده ایجاد و تجارت عادلانه را با در نظر گرفتن انتظارات مصرف کنندگان برای سطح مناسبی از حفاظت آنان را حفظ کنند.

اصول بازرسی و صدور گواهی واردات و صادرات مواد غذایی (
CXG 20-1995)
این اصول حاکم بر سیستم های بازرسی و صدور گواهی مواد غذایی با هدف اطمینان از نتیجه مطلوب سازگار با حمایت از مصرف کننده و تسهیل تجارت است.

اصول و دستورالعمل های مبادله اطلاعات بین کشورهای وارد کننده و صادر کننده در حمایت از تجارت مواد غذایی (
CXG 89-2016)
این دستورالعمل ها به مراجع صالح كشورهای وارد كننده و صادر كننده كمك می كنند تا تشخیص دهند چه زمانی مبادله اطلاعات ضروری است و [چه] اطلاعاتی برای ارزیابی مؤلفه های مربوط به سیستم ملی كنترل مواد غذایی لازم است. همچنین راهنمایی هایی را برای کمک به ساده سازی و هماهنگی اطلاعات و روند تبادل اطلاعات ارائه می دهد.

دستورالعملهای مربوط به طراحی، تولید، صدور و استفاده از گواهی های رسمی عمومی (
CXG 38-2001)
پذیرش گواهی های رسمی فقط برای اطمینان از رعایت ایمنی مواد غذایی و / یا شیوه های عادلانه در الزامات تجارت مواد غذایی لازم است، این دستورالعمل ها به کشورها در زمینه طراحی، تولید، صدور و استفاده از آنها توصیه می کند. این دستورالعملها، فارغ از نحوه انتقال آنها چه به صورت كاغذی یا الکترونیکی، برای گواهی های رسمی اعمال می شوند
در خصوص بیماری مسری کووید 19، موضوع تجارت بدون کاغذ از اهمیت بالایی برخوردار است. کار بر روی صدور گواهی الکترونیکی در CCFICS در دست انجام است. پیش بینی می شود این دستورالعمل جدید بتواند اجرای بیشتر تجارت مدرن و بدون کاغذ را ترویج کند و اسناد تجاری را کارآمدتر و ایمن تر کند. کشورهای عضو و ناظر در کدکس که علاقمند به گروه کاری الکترونیکی هستند باید از طریق رابطان ملی کدکس برای شرکت در کارگروه الکترونیکی ثبت نام کنند.
تغییر زنجیره های تأمین نیز می تواند فرصتی برای افزایش تقلب باشد. تقلب در مواد غذایی برای مسئولان تنظیم مقررات و صنعت یک نگرانی اساسی است. نقش CCFICS در مقابله با چالش تقلب مواد غذایی در حوزه ایمنی مواد غذایی و رویه های منصفانه در تجارت مواد غذایی در نظر گرفته شده است.
دستورالعمل های CCFICS به کشورها کمک می کند تا ضمن کار در محیط های چالش برانگیز و استثنایی، مانند ارتباطات حضوری کاهش یافته و دور کاری  که در حال حاضر با آن مواجه هستیم، به رعایت الزامات نظارتی بپردازند.
علاوه بر این، مسائل مربوط به مقررات تجارت الکترونیکی با بیشتر شدن تجارت آنلاین به دلیل محدودیت های کووید 19 تشدید می شود. این موضوع فقط برای CCFICS مهم نیست بلکه جامعه بزرگتر کدکس و قانون گزاران کنترل مواد غذایی را نیز شامل می شود.
کار CCFICS نمونه ای از فعالیتهایی است که اعضای کدکس برای تدوین دستورالعملهای واردات و صادرات مواد غذایی برای محافظت از هر کس در هر جا، گرد هم آمده اند.

منبع: سایت کدکس

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد