انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

یک شنبه 29 دى ماه 1398  -  Sunday, January 19, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

برخورد قانونی با شرکت های متخلف تولید فرآورده های غذایی

دوشنبه 11 خرداد ماه 1394

مدیر کل فرآورده های غذایی آرایشی و بهداشتی سازما ن غذا و دارو، نحوه صدور مجوز بهداشتی شرکت های تولید فرآورده های گوشتی را اعلام کرد.


 دکتر هدایت حسینی در خصوص مشکلات فرآورده های سوسیس و کالباس و اعلام اسامی شرکت های متخلف لبنی، گفت: تمامی مجوزهای بهداشتی آن دسته از کارخانجات تولیدی فرآورده های گوشتی از قبیل سوسیس و کالباس و...، بر اساس احراز شرایط بهداشتی واحد تولیدی و مطابق با ضوابط و استانداردهای ملی مربوطه، صادر می گردد و بدیهی است در صورت عدم رعایت موازین مربوطه، در خصوص وضعیت مجوزهای بهداشتی صادر شده، تصمیم گیری و در صورت لزوم اقدام قانونی صورت می پذیرد.
وی همچنین به موضوع مرغ های مصرفی نیز اشاره کرد و بیان داشت: آنهایی که دارای تاییدیه و مجوزهای مربوطه از سازمان دامپزشکی بوده و همچنین حائز شرایط بهداشتی از وزارت متبوع و استانداردهای ملی مربوطه باشند، به عنوان ماده اولیه قابل قبول، در فرآورده های مذکور مورد استفاده قرار می گیرند.

دکترحسینی در خصوص چگونگی رسیدگی به تخلفات شرکت های غذایی، اظهار داشت: اسامی تمامی این واحدهای تولیدی که براساس نتایج آزمون آزمایشگاه مرجع کنترل غذا و دارو و آزمایشگاه های کنترل معاونت های غذا و دارو سراسر کشور تخلف آنها تایید و بر این اساس از سوی مراجع قضائی برای شان محکومیت صادر شده است، مطابق مقررات و در زمان مقتضی اطلاع رسانی لازم صورت می گیرد.

 

منبع : مهر

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد