انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

پنج شنبه 8 آبان ماه 1399  -  Thursday, October 29, 2020
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

پيام استاندار تهران به مناسبت فرارسيدن روز جهاني استاندارد

سه شنبه 99/07/22


همه ساله سازمان بین‌المللی استاندارد به مناسبت روز جهانی استاندارد شعاری به عنوان چشم‌انداز در جهت اجرای هرچه بهتر برنامه‌های خود اعلام می‌دارد که این شعار در سال 2020 "حفاظت از زمین با استانداردها" اعلام شده‌است. امروزه افزایش جمعیت و زندگی ماشینی و مدرن، منجر به بروز مخاطراتی از قبیل انتشار گازهای گلخانه‌ای و گرم شدن زمین، انتشار آلودگی‌ها و انباشت زباله و کاهش دسترسی به آب شیرین و سالم شده‌است، که سیاره زمین را تهدید می‌کند و آن را بسوی نابودی پیش می‌برد.
اگرچه میزان چالش‌های زیست‌محیطی پیش‌روی ما درکره زمین می‌تواند دلهره‌‌آور باشد، اما راه‌های موثری برای مقابله با این چالش‌ها وجود دارد.
با عنایت به اینکه استانداردها مطالعات گذشته برای نتیجه‌گیری و استفاده در آینده می‌باشند و در طول تاریخ و گذر زمان پیوسته و با توجه به شرایط، بهبود می‌یابند، بنابراین می‌توانند یکی از ابزارهای کاهش مخاطرات باشند.
رعایت استانداردها به کاهش مصرف انرژی صنایع انرژی‌بر، کاهش آلاینده‌ها و افزایش راندمان موتورخانه‌ها، بهبود بازده مصرف انرژی لوازم خانگی می‌انجامد؛ که باعث کمترشدن گازهای گلخانه‌ای و تشویق و توسعۀ استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر می‌گردد. در زمینۀ محصولات کشاورزی نیز استاندارد می‌تواند با تعیین و اندازه‌گیری حدمجاز آلاینده‌ها و سموم، نقش موثری در کاهش آلودگی زمین و آب ایفا کند.
باتوجه به اینکه عمده حوزه‌های تخصصی فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان عبارتند از فناوری‌های زیستی در حوزه پزشکی و پژوهش‌های زیست‌محیطی، غذایی، کشاورزی و دامی، بهره‌مندی از فناوری‌های نانو و تولید محصولات کاربردی برپایه این فناوری‌، پژوهش در حیطۀ انرژی‌های نوین و تجدیدپذیر (مانند انرژی هسته‌ای یا انرژی خورشیدی)، در راستای حمایت و کمک به افزایش سطح تکنولوژی و بهبود کارکرد، استاندارد می‌تواند با صدور گواهی انطباق برای محصولات دانش‌بنیان گامی مهم در جهت هم‌افزایی علم و ثروت در کاهش تاثیرات انسانی بر زمین بردارد.
اینجانب به نوبه خود در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری در سال جهش تولید نامگذاری شده‌است، این روز را به تمامی تولیدکنندگان کالا، خدمات و تمامی افرادی که به هرنحو در امور استانداردسازی فعالیت می‌نمایند، تبربک عرض نموده و توفیق روزافزون برایشان از درگاه حضرت حق‌تعالی خواستارم.
انوشیروان محسنی بندپی
استاندار و رئیس شورای استاندارد تهران
مهرماه 1399
منبع:پایگاه خبری استاندارد

ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد