انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

دو شنبه 3 تير ماه 1398  -  Monday, June 24, 2019
اخبار مرتبط
پیوندهای مفید
آمار بازدید

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند: نشانگر رنگی تغذیه ای راهنمایی مهم برای نشان دادن اطلاعات تغذیه ای محصولات غذایی است

چهارشنبه 30 دی ماه 1394
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نشانگر رنگی تغذیهای راهنمایی مهم برای نشان دادن اطلاعات تغذیه­ ای محصولات غذایی دانست و از مردم خواست به نشانگر رنگی تغذیه‌ای محصولات غذایی دقت کنند.

دکتر کبری ناصری به خبرنگار ايفدونا در بیرجند گفت: برچسب محصولات در زمان خرید اولین و مهم‌ترین چیزی است که حداقل اطلاعات موردنیاز را به مصرف‌کننده ارائه می‌دهد.

وی بابیان اینکه در نشانگر رنگی تغذیه‌ای رنگ‌های قرمز، نارنجی و سبز نمادی از میزان قند، چربی، نمک و اسیدهای چرب است، تصریح کرد: رنگ نارنجی به معنی متوسط، سبز مطمئن‌تر و سالم‌تر و رنگ قرمز به معنی مقادیر زیاد در مواد غذایی است که باید مصرف آن موردتوجه قرار گیرد.

دکتر ناصری با بیان اینکه تمامی کارخانجات مواد غذایی از نیمه سال جاری موظف شده‌‎اند برای آگاهی مصرف کننده نشانگر رنگی ‌تغذیه ­ای بر محصولات خود نصب کنند، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری کلیه فرآورده‌ای خوراکی مشمول این طرح باید نشانگر رنگی ‌تغذیه­ ای بر محصولات خود نصب کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: نشانگر رنگی تغذیه‌ای راهنمایی مهم برای نشان دادن اطلاعات ‌تغذیه ای محصولات غذایی است.

وی تصریح کرد:‌ تمامی محصولات غذایی و آشامیدنی که از وزارت بهداشت پروانه ‌می گیرند به جز شکر، نمک، قند و آب مشمول این نشانگر هستند.

 دکتر ناصری خاطرنشان کرد:‌ برچسب­ های رنگی تغذیه‌ای به مصرف‌کننده کمک می­ کند تا در شلوغی و ازدحام فروشگاه‌‌ها و در بین محصولات و تبلیغات نام های تجاری امکان خواندن راحت و تحلیل و انتخاب سالم و مناسبی را داشته باشد.

ناصری ادامه داد: درج نشانگر روی برچسب مواد غذایی که ‌فقط عملیات فرآوری فیزیکی روی آنها انجام می‌شود مانند عرقیات، خرما، ادویه‌جات ‌خالص، عسل، حبوبات و دم‌نوش های خالص و طبیعی اختیاری است.


منبع : ایفدونا


ثبت دیدگاه

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد