انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

شنبه 4 آذر ماه 1396  -  Saturday, November 25, 2017

اخبار انجمن

نشست مدیران کنترل کیفیت کارخانجات تولید کننده آب لیمو ترش طبیعی در دفتر انجمن صنفی آبلیموجلسه ای با حضور مدیران کنترل کیفیت کارخانجات تولید کننده آب لیمو ترش طبیعی در محل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیموی ایران برگزار شد که این جلسه جهت نقد و بررسی ویژگی های آب لیمو ترش طبیعی و روش های اصالت سنجی مورد بحث و بررسی قرار گرفت که در پایان نتایج مطلوبی در این خصوص حاصل گردید که طی صورتجلسه ای مورد تأیید اعضا قرار گرفت.
دومین معاون شریعتمداری تغییر کردیونس الستی با حکم محمد شریعتمداری جایگزین محمدرضا فیاض در سمت معاون توسعه مدیریت، منابع و امور استانهای وزارت صنعت، معدن و تجارت شد.
اقدامات عملی در حوزه فراورده های غذایی/ نظارت بر روند اجرای صحیح مقرراتمعاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو ضمن تبریک آغاز ماه ربیع الاول به همه مسلمانان در سراسر جهان، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در "سیاست های کلی سلامت"، تامین امنیت غذایی و بهره ندی عادلانه آحاد مردم از سبد غذایی سالم، مطلوب و کافی را یکی از اهداف اصلی سلامت در جمهوری اسلامی ایران برشمرد و مبنی بر آمار و مستندات حدود 80 درصد مرگ و میر در کشور ناشی از بیماری های غیرواگیر دانست.
راهکار کنترل فساد و آلودگی مواد غذاییمهندس حسین عبدالعزیزی کارشناس بهداشت مواد غذایی در یادداشتی نوشت: اطلاع از مناسب ترین راهکار برای کنترل عوامل فساد و آلودگی می تواند موجب فراهم کردن سلامت غذا شود.
صدور پروانه استاندارد برای ۱۷ فرآورده در خراسان شمالیبه گزارش روابط عمومي اداره كل استاندارد استان خراسان شمالي: در جلسات کمیته علایم، نحوه عملکرد و کیفیت تولیدات واحدهای تولیدی مورد بررسی قرارگرفت و برای 17 فرآورده پروانه کاربرد علامت استاندارد شامل اجباری و تشویقی صادر شد.
نشانگر تغذیه ای، راهنمای سریع انتخاب مواد غذایی مناسب برای بیماران دیابتیطرح درج نشانگر رنگی بر روی لیبل مواد غذایی، به منظور سهولت انتخاب مواد غذایی مناسب جهت هر مصرف کننده در کل کشور در حال اجرا می باشد. دیابت یا بیماری قند خون یک اختلال سوخت و سازی در بدن است. در این بیماری توانایی تولید هورمون انسولین در بدن از بین می‌رود یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده
سازمان غذا و دارو پیشرو در مبارزه با قاچاق کالا استدکتر بهروز جنت در گفتگو با روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو مسئول مستقیم مبارزه با قاچاق نیست گفت: این سازمان به علت اینکه بعضی از محصولات قاچاق در حیطه سلامت قرار می گیرد و به سلامت مردم آسیب می رساند، مبارزه با پدیده را از اصول کاری خود قرار داده است.
غنی سازی محصولات غذایی با ویتامین هارئیس اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی با منشأ گیاهی سازمان غذا و دارو ، گفت: در راستای دستورالعمل های وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو، بسیاری از محصولات غذایی با ویتامین های گروه B، D، C، آهن و اسید فولیک غنی می شوند.
نشان حلال منفعت آور و همگرا کننده کشور های مسلمانرئیس مرکز تحقیقات حلال سازمان غذا و دارو در همایش معرفی و آغاز به کار قشم بعنوان اولین مرکز گردشگری حلال جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر پتانسیلهای آزمایشگاهی این جزیره گفت:ایجاد نشان حلال برای فراورده های سلامت علاوه بر منفعت آور مناسب می تواند در ایجاد همگرایی جهانی بین کشورهای مسلمان موثر باشد.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد