انجمن صنفی کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران

شماره ثبت: 369-3/2-32

جمعه 30 شهريور ماه 1397  -  Friday, September 21, 2018

اخبار انجمن

حضور موثر و فعال فدراسیون صنایع غذایی در سفر هیئت اقتصادی ایرانی به فنلاندایران و فنلاند برای گسترش همکاریهایشان در بخش کشاورزی از سه سال قبل ، هشت هیئت را در سطح وزرا ، معاونان و فعالان اقتصادی به پایتخت های یکدیگر اعزام کردند.در سفر وزیر جهاد کشاورزی به کشور فنلاند اعضای هیئت مدیره فدارسیون تشکل های صنایع غذایی ایران حضور داشتند.
سالی ۱۳۰میلیون تن غذا در ایران تولید می‎شود که مازاد بر مصرف است/دلال‎ها قیمت را گران کردندمهدی کریمی تفرشی با اعلام اینکه "در تولید محصولات و مواد غذایی اساسی و راهبردی خودکفا هستیم" افزود: با توجه به توانمندی و قابلیت‌های ویژه در بخش صنایع غذایی با حمایت دولت می‌توانیم ارز‌آوری بالایی داشته باشیم.
برچسب‌گذاری قیمت­ در سوپرمارکت­‌ها!در پی افزایش قیمت­ برخی محصولات در بازار، رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌داران گفت: "دلالان، برخی کالاها را به قیمت درج شده روی آنها به مغازه­‌داران می­‌فروشند و با توجه به اینکه فروش بالاتر از قیمت مندرج روی کالا گران فروشی و جرم محسوب می شود، فروشندگان مجبورند آن ها را به قیمت خرید بفروشند". این در حالی است که در برخی سوپرمارکت­‌ها، مغازه­‌داران برچسب قیمت جدید روی کالاها درج می­‌کنند.
وزارت بهداشت ملزم به برچسب گذاری محصولات تراریختهمدیرکل امور فرآورده های غذایی، آشامیدنی سازمان غذا و داروی گفت: وزارت بهداشت ملزم به برچسب گذاری محصولات تراریخته است.دکتر وحید مفید مدیرکل امور فرآورده های غذایی، آشامیدنی سازمان غذا و داروی کشور در چهاردهمین گردهمایی مدیران نظارت بر مواد غذایی کشور در ارومیه گفت: کاهش آمار بیماری در کشور بدلیل مشکلات ناشی از مواد غذایی و دارو بدلیل بررسی و نظارت دقیقی است که در برنامه قرار گرفته و بصورت مستمر درحال رصد هستیم.
استان‌های مرزی ظرفیتی ارزشمند برای گذر از تحریم هادکتر غلامرضا اصغری در چهاردهمین اجلاس مدیران نظارت بر مواد غذایی کشور در ارومیه با بیان اینکه استان های مرزی ظرفیتی برای گذر از تحریم ها و مشکلات ناشی از آن به شمار می روند افزود: در شرایط اقتصادی کشور و افزایش تحریم ها می توان از ظرفیت استان های مرزی برای واردات دارو و بویژه مواد غذایی بهره برد که آذربایجان غربی به دلیل هم مرزی با سه کشور خارجی می تواند پیشتاز این عرصه باشد.
وزیر کشور: صادرات کالاهای اساسی و ضروری از تمامی مرزهای کشور ممنوع استوزیر کشور با بیان اینکه صادرات کالاهای اساسی و ضروری از تمامی مرزهای کشور ممنوع است، گفت: استانداران، گمرک و دستگاه های مسئول با همکاری یکدیگر موظف هستند از خروج کالاهای اساسی جلوگیری کنند.
رونمایی از سند ملی غذا در روز جهانی غذا مدیرکل فراورده های غذایی و آشامیدنی در چهاردهمین گردهمایی مدیران غذایی و آشامیدنی اعلام کردند از سند ملی غذا در روز جهانی غذا رونمایی خواهد شد
خطوط تولید نباید تعطیل شوددکتر اصغری در چهاردهمین همایش گردهمایی مدیران غذایی و آشامیدنی در ارومیه از همه ادارات نظارت برمواد غذایی و آشامیدنی خواست تا نهایت تلاش خود را برای حمایت از تولید، در شرایط کنونی انجام دهند.
استفاده از ظروف يكبار مصرف پلاستيكي در توزيع نذورات ممنوع استمهناز همتی، مدیرکل استاندارد استان ايلام گفت: با توجه به فرا رسيدن ايام سوگواري ماه محرم، براي توزيع نذورات از ظروف يك بار مصرف گياهي تخريب پذير به شرط درج موضوع بر روي بسته بندي و برای نوشيدني هاي داغ از ظروف كاغذي با لايه داخلي سفيد رنگ استفاده شود.
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به انجمن کارفرمایی صنعت آبلیمو ایران می باشد