بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره برنامه هفتم توسعه، در اختیار دولت قرار گرفت بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره برنامه هفتم توسعه که در کارگروه ویژه‌ اتاق ایران تهیه شده است، در اختیار دولت قرار گرفته تا در تدوین برنامه هفتم استفاده شود.

Rate this post
 اتاق ایران بر اساس یک طرح مطالعاتی نزدیک به دو سال، بسته پیشنهادی درباره برنامه هفتم توسعه تهیه کرده که بعد از تایید نهایی در اختیار دولت قرار گرفته است. طبق زمان‌بندی اعلام شده، دولت در تلاش است تا انتهای فروردین ماه، لایحه برنامه هفتم توسعه را در اختیار مجلس قرار دهد.
در همین راستا، کارگروه برنامه هفتم توسعه در اتاق ایران نشستی را برگزار کرد تا روند نهایی شدن لایحه و انتقال نظرات مشورتی نمایندگان بخش خصوصی به تیم تهیه‌کننده برنامه را بررسی کند.
در این نشست، محمد قاسمی، رئیس مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارشی از تازه‌ترین وضعیت تهیه و تدوین برنامه در دولت ارائه داد که بر اساس این گزارش، دولت در تلاش است تا نسخه نهایی لایحه برنامه هفتم را تا انتهای فروردین‌ماه برای مجلس ارسال کند.
قاسمی همچنین از فعالیت ۶ کارگروه در حوزه‌های مختلف بر روی لایحه برنامه هفتم خبر داد. بر اساس اظهارات او بسته پیشنهادی اتاق ایران درباره برنامه هفتم توسعه کامل و به صورت ماده به ماده و درعین حال یک نسخه خلاصه از اولویت‌های موردنظر بخش خصوصی تهیه شده که در اختیار دولت قرار گرفته است.
در ادامه فرصتی فراهم شد تا اعضای کارگروه نقطه نظرات خود را درباره محتوای لایحه ارائه دهند. بی‌توجهی نسبت به موضوع کسب‌وکار، تولید و صادرات و رویکرد دولتی حاکم بر لایحه با گسترش مسئولیت‌های دولتی، مهم‌ترین نقدهایی بودند که مطرح شدند.
در این نشست حسین سلاح‌ورزی، ابراهیم بهادرانی، عباس کشاورز، حمیدرضا فولادگر، علی چاغروند، فرشید شکرخدایی و علیرضا کلاهی صمدی، حضور داشتند.
(یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۲)   
منبع : فودنا